SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beştepe’de Arda Turan zirvesi

Fatih Terim'in Arda Turan ve bazı oyuncuları milli takıma almaması, siyasi gündemin önüne geçince Cumhurbaşkanı Erdoğan konuya el attı. Erdoğan Terim'den bu polemiklere son verilmesini ve olayın çözüme kavuşturulmasını telkin etti.

Güncellenme: 16:26, 02/09/2016
Beştepe’de Arda Turan zirvesi

2018 Dünya Kupası Eleme Grubu maçları öncesinde Beştepe’de kritik bir zirve gerçekleşti. TFF Başkanı Yıldırım Dermirören, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ziyaret etti. Futbolu yakından takip eden Erdoğan’ın, Arda Turan meselesini gündeme getirdiği belirtildi.

ARDA TURAN RİCASI

Sıcak bir havada geçen toplantının ana gündem maddesi ise Arda Turan oldu!

Fanatik’in haberine göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, konuyla ilgili olarak Fatih Terim'e, “Milli takıma bazı oyuncuların seçilmemesi olumsuz bir spor gündemi oluşturdu. Bu tür bir polemik hem milli takımı hem de federasyonu yıpratır. Çok zorlu bir Dünya Kupası macerasına başlıyoruz. Arda Turan gibi bir isme milli takımın ihtiyacı var. Kendisiyle ilgili kararınızı gözden geçirmenizi rica ediyorum” diyerek endişelerini dile getirdiği iddia edildi. Erdoğan'ın, aday kadroya çağırılmayan diğer isimlere ise değinmediği öğrenildi.

ARDA’YA MESAJ GÖNDERDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Arda Turan'a da yakınları aracılığıyla mesaj gönderdiği öne sürüldü. Buna göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, Arda'nın sakin kalması, kendisine yakışır şekilde davranması ve mevcut durumu daha da kötüye çevirecek hareket ve eylemlerden kaçınmasını istedi.

Recep Tayyip Erdoğan ile Fatih Terim arasındaki bu görüşmeden sonra, Arda'nın, 6-9 Ekim tarihlerinde Ukrayna ve İzlanda ile oynanacak eleme maçları kadrosuna çağırılıp çağırılmayacağı merakla bekleniyor.

Yayınlanma Tarihi:09:20,