SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Antalyaspor’da ceza tepkisi

Antalyaspor yönetimi, Aytemiz Alanyaspor maçının bitiş düdüğü sonrası tribünde yaşanan olaylar nedeniyle verilen 1 resmi müsabakayı seyircisiz oynama ve 50 bin lira para cezasını, 'ağır' bulundu.

Güncellenme: 15:05, 02/09/2016
Antalyaspor’da ceza tepkisi

Antalyaspor Asbaşkanı Bora Terzioğlu, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun (PFDK) verdiği seyircisiz oynama cezasını değerlendirirken şunları söyledi:

“Ligin ikinci haftasında ve sahamızdaki ilk olay. Çok vahim sonuçlar olmaması gibi sebeplerden dolayı ağır bir ceza beklemiyorduk. Olayın faili tespit edilirse kulübün sorumluluğu olmadığını düşünüyoruz. Bununla ilgili tutanaklar sunuldu ama disiplin kurulu değerlendirmemiş. Tahkim Kurulu’na gerekli itirazı yapacağız. Biz verilen cezanın ortaya çıkan olayla uyumlu olmadığını düşünüyoruz.”

Antalyaspor’a, geçen hafta Aytemiz Alanyaspor’un sahasının bakımda olması nedeniyle Antalya Stadı’nda oynanan maçta kırmızı beyazlı takımın taraftarı arasında yaşanan kavga nedeniyle PFDK’ya gönderildi. PFDK, maçta ev sahibi takım olan Aytemiz Alanyaspor’un cezası nedeniyle seyircisinin yer almadığı statta misafir takım tribünündeki Antalyaspor taraftarı arasında çıkan olaylar dolayısıyla kırmızı beyazlı kulübe 1 resmi müsabakayı kendi sahasında seyircisiz oynama ve 50 bin lira para cezası verdi.