SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Adanaspor’un hocası Krunoslav Jurcic’e göre Hırvatistan favori

Adanaspor'un çiçeği burnunda hocası Krunoslav Jurcic, Hırvatistan-Türkiye maçında ülkesini favori olarak gördü.

Güncellenme: 17:34, 02/09/2016
Adanaspor’un hocası Krunoslav Jurcic’e göre Hırvatistan favori

Spor Toto Süper Lig takımlarından Adanaspor’un Hırvat teknik direktörü Krunoslav Jurcic, Dünya Kupası elemeleri ilk maçında Türkiye ile karşılaşacak olan Hırvatistan’ın daha avantajlı göründüğünü söyledi.

Jurcic, düzenlediği basın toplantısına Türkçe ‘Merhaba’ diyerek başladı. Hırvat teknik adam, daha sonra şunları söyledi:

Adanaspor’da beraberce büyük başarılar elde edeceğimize inanıyorum. Zengin bir kültürü olan kulübe geldiğimin farkındayım. En önemlisi büyük hedefleri olması. Kulüp seçerken en önemli kriterim budur. Benim hedeflerim de kulübün ki gibi büyük. Biliyorum ki hem kulübün hem benim hedeflerimiz ortak noktada buluşacak ve büyük hedefler elde edeceğiz. Bu mücadelede çok iyi sonuçlar elde edeceğimizi ümit ediyorum.

MİLLİ TAKIM YORUMU

Krunoslav Jurcic, Türkiye’nin 5 Eylül’de Hırvatistan ile oynayacağı grup maçıyla ilgili olarak şu değerlendirmede bulundu:

Keyifli bir maç olacak. Bu elemelerin ilk maçı. Bu tip maçlarda sonucun ne olacağı belli olmaz. Hırvatistan şu anda daha avantaja sahip görünüyor. Çünkü Avrupa Şampiyonası kadrolarını korudular. Birbiri ile oynamaya alışmış bir takıma sahip. Benim bildiğim kadarıyla Türkiye kadrosunu oldukça değiştirdi. Bu bilemeyeceğimiz bir durumla karşı karşıya bırakıyor bizi. Hırvatistan’da seyircisiz oynamanın da bir etkisi olacağını düşünüyorum açıkçası. Şunu da söylemeliyim ki futbol seyircisiz hiç bir şey.”

‘ADANASPOR BÜYÜK POTANSİYELE SAHİP’

Adanaspor’u en yüksek seviyeye getirmek istediğini kaydeden Jurcic, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Benim amacım takımı bir an önce dengeli hale getirmek. Ekip dengeli hale geldikten sonra önümüze daha iyi bakacağız. Beni bu takıma çeken en büyük etkenlerden birisi Kasımpaşa maçını izlemem oldu. Maçın özetini de izledim daha sonra. Adanaspor’un büyük bir potansiyele sahip olduğuna inanıyorum. Benim eski bir antrenörüm vardı. O ‘bütün oyuncuları satın alsanız bile daha iki oyuncuya ihtiyacınız var’ derdi. Yani antrenör için her zaman oyuncu lazımdır. Ben Adanaspor’u sadece ligde bırakmaya gelmedim, olabildiğince puanlar kazanmaya geldim. Bu puanların bizi nereye götüreceğini hep birlikte göreceğiz. Adanaspor ile iyi futbol oynamak istiyorum. İyi futbol oynarsak puanlarda gelecektir. Elinde olan malzemelerden bir oyun felsefesi oluşturacağım.”

‘HEDEFİMİZİN SINIRI YOK’

Jurcic, hedeflerinin sınırı olmadığını anlatırken de şöyle konuştu:

“Takımda 11 yeni transfer var. Onları hem kulübü hem de benim oyun anlayışıma adapte etmek lazım. Bunları hallettikten sonra sadece ileri doğru gideceğiz. Basamak basamak ilerlemek daha sağlıklı. Futbolculuk kariyerimde başarımın yanı sıra hırsımla bilinirim. Bana göre hırslı olmaktan başka bir başarı yolu yok aslında. O yüzden kendi oyuncularımdan da aynı şeyi bekliyorum. Kendimden her şeyi veriyorum, oyunculardan da aynısını isteyeceğim. Çünkü sahada ancak bu şekilde başarılı olabilirler.”