SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray zarardan kar etti

Galatasaray 3 futbolcunun gidişi ile birlikte 2.6 milyon Euro tasarruf sağladı. Öte yandan sarı-kırmızılılar bu 3 futbolcuyu göndererek 2 milyon 545 bin Euro ödedi.

Güncellenme: 12:56, 01/09/2016
Galatasaray zarardan kar etti

Galatasaray transferin son gününde aldığı ve gönderdiği oyuncularla birlikte çok hareketli bir dönemi de kapatmış oldu. Sarı Kırmızılı yönetimin transfer hamleleri taraftarlar tarafından da büyük oranda beğenilirken, gönderilen oyunculara verilen paralar yine de can sıktı.

Galatasaray’ın bu sezon gözden çıkardığı ve sözleşmelerinden kurtulmak istediği oyunculara ödediği para ile önemli bir yıldızın transferi bile mümkün olabilirdi. Kiraya verilen ve gönderilen oyuncular için Sarı Kırmızılı kulübün kasasından para çıkmaya devam edecek.

Umut Bulut Kayserispor’da forma giyecek ancak 1 milyon 45 bin Euro ücreti Galatasaray ödeyecek. Tarık Çamdal eski Kulübü Eskişehirspor’a döndü ve ücretinin 1 milyon eurosunu yine Galatasaray ödeyecek. Donk, Real Betis’e son anda kiralandı ve Hollandalı oyuncunun ücretinin 500 bin euroluk bölümünü Galatasaray ödeyecek.

Galatasaray bu 3 oyuncuyu gönderdiği halde 2 milyon 545 bin Euro ödemekten kurtulamadı. Ancak 3 futbolcunun gidişi ile birlikte toplamda 2.6 milyon Euro tasarruf sağlanması da, az da olsa bir tesselli kaynağı oldu.