SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü (ESOK) tarafından bu yıl Avrupa Ralli Kupası’na aday olarak düzenlenen Eskişehir Rally, 3-4 Eylül tarihlerinde organize edilecek. 52 otomobil ve 104 sporcunun katılımı ile yapılacak organizasyon aynı zamanda 2016 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın beşinci yarışı olma özelliğini taşıyor.

345 kilometre uzunluğundaki yarış, asfalt zeminli parkurda toplam uzunluğu 107 kilometre olan 10 özel etaptan oluşuyor. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Espark, KYK, Mantotherm, Banaz Otomotiv, Anemon Hotel, Eskişehir Ticaret Odası, Red Bull, Tepebaşı Belediyesi ve Eskişehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü katkıları ile bu yıl 7’nci kez düzenlenen ralli, uzun bir aradan sonra gece etapları ile sporcular ve izleyiciler için farklı bir heyecan yaşatmaya hazırlanıyor.

Ayrıca Otogar yanındaki İsmar otoparkında düzenlenecek Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Seyirci Özel Etabı da bu yıl ilk kez geçilecek.

YOĞUN İLGİ BEKLENİYOR

03 Eylül Cumartesi günü saat 15:45’te Espark Alışveriş Merkezi önünden verilecek sembolik start ile başlayacak olan rallinin ilk gününde Şerif Yardımcı, Taner Türkkan ve Ömer Banaz etaplarının ardından 18:57’den itibaren Büyükşehir Belediyesi Seyirci Özel Etabı geçilecek. Bu etabın ardından Sazova Parkı’ndaki servis alanında araçlarının bakım ve ikmallerini gerçekleştirecek olan ekipler, geçtiğimiz yıllarda aramızdan ayrılan sporcular Şerif Yardımcı, Taner Türkkan ve Ömer Banaz isimleri ile geçilen etapları bu kez gece geçecekler ve saat 22:30’dan itibaren servis alanında ilk günü tamamlayacaklar.

Rallinin ikinci günü, 11:30’da başlayacak. Ekipler ilk gün geçtikleri 3 özel etabı ters yönde Cahit Alkan, Aydan Akal ve Red Bull Power Stage isimleri ile geçtikten sonra 15:00’dan itibaren Espark önündeki finiş podyumuna ulaşabilmek için mücadele edecekler. Türkiye Ralli Şampiyonası haricinde Türkiye Historic Ralli Şampiyonası ve Yusuf Aramacı Ralli Kupası’na da puan veren ralliye ilginin yüksek olması bekleniyor.

ÜCRETSİZ SEYİRCİ TRANSFERLERİ

04 Eylül Pazar günü 10:00 ve 12:00 saatlerinde Espark AVM önünden, özel etaplara ücretsiz seyirci transferleri gerçekleştirilecek. Hekimdağ Köyü giderek RedBull.com Power Stage etabını izleyecek olan sporseverleri ücretsiz yiyecek içecek ikramları, gün boyu müzik yayını ile sürprizler bekliyor olacak.

Yayınlanma Tarihi:11:30,