SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş, transferin son gününde yaptığı atakla üç futbolcuyu renklerine bağlarken, dün sabah erken saatlerde İstanbul'a gelen Gökhan İnler ve Atınç Nukan'ı havalimanında SÖZCÜ karşıladı. İki futbolcu, ilk açıklamalarını da muhabirimiz Ali Aydın'a yaptı.

Ali AYDIN / ÖZEL HABER

Gökhan İnler, siyah-beyazlı formayı giyeceği için çok mutlu olduğunu belirterek, Vodafone Arena'ya çıkmak için sabırsızlandığını söyledi. Türk asıllı İsviçreli futbolcu, “Beşiktaş'ı çok seviyorum ve maçlarını hep izliyordum. Zaten doğuştan Beşiktaşlıyım. Daha önce de yollarım kesişmişti ama transferim gerçekleşmemişti” diye konuştu.

Tecrübeli yıldız “Yabancılık çekmeyeceğim. Çok iyi bir takıma geldim. Çok kaliteli bir oyuncu grubu var. Ben de bu takımın bir parçası olarak bütün katkımı vereceğim. Süper Lig'de hedefimiz şampiyonluk olacak. Şampiyonlar Ligi'nde ise maç maç ilerleyerek önce gruptan çıkmaya bakacağız” ifadelerini kullandı.

ŞAMPİYONLUĞA KATKI YAPACAĞIM

Geçen sezon 6 milyon Euro bedelle Alman ekibi RB Leipzig'e giden, UEFA listesine altyapıdan yetişme oyuncu bildirme zorunluluğu olduğu için 1 yıllığına kiralanan Atınç Nukan da “Mutluyum çünkü Beşiktaş benim yuvam. Yeniden siyah-beyazlı formayı giyeceğim ve muhteşem taraftarla yeniden buluşacağım” dedi.

Atınç’ın geri dönmesinde önemli rol oynayan babası Şenol Nukan da Şenol Güneş'in genç stoperi takımda görmek istemesinin kendilerini mutlu ettiğini belirterek “Alman kulübü doğal olarak bırakmak istemedi ancak Atınç'ın gelmek istemesi işi kolaylaştırdı. Çok mutluyuz” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:09:14,