SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

A Milli Takım’da Ergin Ataman dönemi bitti

Türkiye A Milli Takım'da koç Ergin Ataman ile yollar ayrıldı. TBF Başkanı Harun Erdenay, yeni bir antrenör ile yollarına devam edeceklerini söyledi.

Güncellenme: 13:55, 31/08/2016
A Milli Takım’da Ergin Ataman dönemi bitti

Türkiye A Milli Basketbol Takımı’nın başantrenörü Ergin Ataman ile yollar ayrıldı. Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay, Ataman’ın milli takımdaki görevinin sona erdiğini doğruladı. Erdenay yollarına yeni bir koçla devam edeceklerini söyledi. Erdenay, Ataman’ın Galatasaray’ı tercih ettiğini söyledi.

Geçtiğimiz sezondan bu yana milli takım geleceği speküle edilen Ataman, hem Galatasaray’daki hem de milli takımdaki geleceğine sezon sonunda karar vereceğini söylemişti. Bu sezon Euroleague’de boy gösterecek olan Galatasaray Odeabank, güçlü bir kadro oluşturunca deneyimli antrenör tercihini sarı-kırmızılılardan yana kullandı.

Erdenay konu ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Ergin Ataman ile 3 yıllık bir anlaşma yapılmıştı. O anlaşma şu anda bitti. Ben sezon içinde kendisine ‘Antrenörün milli takıma konsantre olması gerekiyor. Sezon sonu kararını ver, ona göre yolumuza bakalım’ dedim. Ergin hoca sezon sonunda bana gelip, ‘Ben Galatasaray’ı tercih ettim. Bu sene Euroleague’de oynayacağız. Büyük bir camiadayım’ diyerek kararını bildirdi. Biz de şimdi yolumuza bakacağız. Genç jenerasyonu milli takıma kazandıracak bir antrenörle yolumuza devam edeceğiz.”

Yayınlanma Tarihi:13:04,