SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası için geri sayım başladı

Türkiye'nin evsahipliğinde 31 Ağustos - 17 Eylül 2017 tarihleri arasında Finlandiya, Romanya, İsrail'in de katılımı ile düzenlenecek 2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası için geri sayım bugün başladı.

Güncellenme: 16:15, 31/08/2016
2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası için geri sayım başladı

2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda Türkiye, Finlandiya, Romanya, İsrail birer grup aşaması oynanırken, final karşılaşmalarına ise ülkemiz ev sahipliği yapacak. Bugün Abdi İpekçi Spor Salonu’nda şampiyonaya bir yıl kala etkinliği ile enstalasyonların eş zamanlı açılışı yapıldı ve ardından basın toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay şunları söyledi:

“2017 Avrupa Şampiyonası’nı düzenliyoruz ve organizasyonun başlangıç tarihine 1 sene kala açılış töreni için burada toplandık. Daha önce erkeklerde 2001 Avrupa Şampiyonası ve 2010 Dünya Şampiyonası’nı düzenledik. İki şampiyona da hem organizasyon hem de başarı anlamında bizim için güzel bir şekilde tamamlanmıştı. Milli takımımız bütün oynadığı maçlarda kendi evinde inanılmaz bir performans sergiliyor, kendi seyircisi önünde çok başka bir şekle bürünüyor. Bu yüzden 2017 Avrupa Şampiyonası’nda hedeflediğimiz başarıya ulaşmak istiyoruz. Daha önceki şampiyonalardan farklı olarak 2017 Avrupa Şampiyonası 4 farklı ülkede yapılacak. Biz bir grup ve final mücadelelerine ev sahipliği yapacağız. Şu an planlanan grup maçlarının Abdi İpekçi Spor Salonu’nda final maçlarının ise Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenecek şekilde her ikisinin de İstanbul’da oynanması. Bunun yanında ‘Kırmızı Beyaz Dalgalar’ adında bir taraftar programı başlatıyoruz. Türkiye Basketbol Federasyonu internet sitesinden bu taraftar grubuna üye olarak gerçekleştirilecek çekilişlere, panellere ve diğer etkinliklere seyircilerin katılım fırsatı olacak.”

SİNAN GÜLER: BU ORGANİZASYONDA YER ALACAĞIMIZ İÇİN ŞANSLIYIZ

A Milli Takımın tecrübeli oyuncusu Sinan Güler ise düşüncelerini şu şekilde ifade etti:

“Sporcular olarak böyle bir organizasyonun içerisinde yer alabilme şansını yakaladığımız için bile şanslıyız ve inanıyorum ki 2001 ve 2010’un ardından Türkiye A Milli Takımı’na yakışır bir basketbol oynayarak hem burada bizi izleyecek olan seyircilerimizi gururlandırırız hem de hedeflediğimiz başarılara ulaşırız.”

Yayınlanma Tarihi:16:14,