SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rusya hazırlıklarını tamamladı

FIFA Dünya Kupası’na 2018 yılında ev sahipliği yapacak Rusya A Milli Futbol Takımı, Türkiye ile oynayacağı özel maçın hazırlıklarını yaptığı antrenmanla tamamladı. Antalya Stadyumu’nda saat 21.15’de başlayacak olan karşılaşmayı Slovenya Futbol Federasyonu’ndan Damir Skomina yönetecek.

Güncellenme: 21:51, 30/08/2016
Rusya hazırlıklarını tamamladı

Rusya A Milli Futbol Takımı, yarın Antalya Stadyumu'nda Türkiye milli takımı ile oynayacağı maçın hazırlıklarını konakladığı otelin futbol sahasında ilk 15 dakikasının basına açık olduğu antrenmanla tamamladı. Antrenman öncesi Teknik Direktör Stanislav Cherchesov, oyuncularıyla kısa bir toplantı gerçekleştirdi. Rusya Futbol Takımı'nın antrenmanı oyuncuların düz koşusuyla başladı. Oyuncular daha sonra düz koşu yaparken, sonrasında açma germe hareketleri yaptı. Antrenman futbolcuların taktik maç yapmasıyla sona erdi. Rus Milli Takımı'nda Teknik Direktör Stanislav Cherchesov tarafından aday kadroya çağrılan ancak sakatlıklarından dolayı Artem Dzyuba ve Mario Fernandes kafileden çıkartıldı. Aday kadroda bulunan ancak sakatlığı bulunan Alan Dzagoyev'in durumunun ise maç saati belli olacağı öğrenildi.

Türkiye ile Rusya arasında çarşamba günü Antalya Stadyumu'nda oynancak maç saat 21.15'de başlayacak. Mücadeleyi Slovenya Futbol Federasyonu'ndan Damir Skomina yönetecek.

Rusya 22 yıl sonra Türkiye'de

Rusya ile Türkiye daha önce toplamda 17 kez karşı karşıya geldi. Türkiye ile Rus Milli Takımı bu maçların 15'i eski adı ile Sovyetler Birliği adıyla, 2 müsabaka da ise Rusya adıyla karşılaştı. Rusya Milli Takımı, 17 maçta 14 kez sahadan galip ayrılırken, Türkiye A Milli Takımı ise sadece 3 galibiyet aldı. Türkiye ile Rusya en son 22 Nisan 1998'de Moskova'da karşı karşıya gelirken mücadeleden Rusya 1-0 galibiyetle ayrıldı. Türkiye'de oynanan son karşılaşma ise 1994 yılında Bursa'da yapılan hazırlık maçı oldu. 1994 yılında Bursa'da oynanan maçta galip gelen ekip 1-0'lık skorla Rusya oldu. Rusya Milli Takımı 1994 yılında Bursa'da oynanan maçtan 22 yıl sonra ilk kez karşı karşıya gelecek.

Yayınlanma Tarihi:21:22,