SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Karatenin ‘Şampiyonlar Ligi’ olarak nitelendirilen “Karate 1 Premier League”in İstanbul ayağı 3-4 Eylül tarihlerinde düzenlenecek. Ekim ayı sonunda Avusturya’nın Linz şehrinde düzenlenecek Dünya Karate Şampiyonası öncesi en ciddi hazırlık turnuvalarından biri olarak gösterilen Karate 1 Premier League’de dünyanın ünlü karatecileri tatamiye çıkacak. Organizasyonu geçtiğimiz yıl kazandığı sekiz altın, dört gümüş, dokuz bronz madalya ile genel sıralamanın zirvesinde tamamlayan Türkiye Milli Takımı, İstanbul’da tam kadro mücadele edecek.

Geçtiğimiz yıl 47 ülkeden 533 sporcunun mücadele ettiği organizasyonda kayıtlar devam ederken, şu ana kadar 54 ülkeden 483 sporcu yerini ayırttı.

WOW Hotel Convention Center’da büyükler kategorisinde yapılacak organizasyonda sporcular, kata ve kumite olmak üzere 12 ferdi, 2 takım dalında madalya için mücadele edecek.

HEYECAN İSTANBUL OPEN’LA BAŞLAYACAK

İstanbul’daki karate heyecanı, 2 Eylül tarihinde Türk karatesinin klasikleri arasına giren Uluslararası İstanbul Open Karate Turnuvası ile başlayacak. Bu yıl 11’inci kez düzenlenecek olan organizasyona 20 ülkeden 750 sporcunun katılım göstermesi bekleniyor.

Ümitler ve gençler kategorilerinde gerçekleştirilecek turnuvada sporcular katada beş, kumitede 17 kategoride madalya için mücadele edecek.