SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aziz Yıldırım’dan Advocaat’a erken uyarı

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, ilk 2 haftada kaybedilen 5 puan nedeniyle Teknik Direktör Dick Advocaat’ı görüşme odasına aldı.

Medipol Başakşehir mağlubiyetinin ardından Kadıköy’de Kayserispor karşısında 1 puanın uzatma dakikalarında zar zor kurtarılması, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ı harekete geçirdi.
Teknik Direktör Dick Advocaat ile kulüp binasında bir toplantı gerçekleştiren Yıldırım, takımın kötü gidişatıyla ilgili değerlendirme yaptı. İdari Menajer Hasan Çetinkaya’nın da hazır bulunduğu toplantıda takımın sahadaki eksik yönleri ve transfer konusu masaya yatırıldı.
Başkan, Advocaat’a 2 maçta 3 puanla tanışamayan takımın bir an önce toparlanması gerektiği uyarısında bulundu. Hollandalı teknik adam ise bir yaratıcı orta saha ve bir kanat oyuncusu transferiyle çok daha güçlü bir takım olacaklarını ifade etti.
Karamsarlığa asla kapılmadığını aktaran Advocaat, “Zenit’te ilk 12 maçta sadece 3 galibiyet almıştık. Ama daha sonra yaptığımız çalışmalarla düzlüğe çıkarak Rusya Ligi’nde ve Avrupa’da şampiyonluk yaşadık” ifadelerini kullandı.
Aynı başarıları Fenerbahçe’de de yaşayacağına inancının tam olduğunu söyleyen tecrübeli hoca, milli aranın takımın toparlanması için önemli bir fırsat olduğunu da dile getirdi.