SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mehmet Demirkol, Arda Turan kararını yorumladı

Mehmet Demirkol, NTVSpor'da Arda Turan'ın Fatih Terim tarafından milli takıma çağırılmamasını yorumladı. Demirkol, bu karar için "Arda Turan'ın milli takıma çağrılmaması eşittir Messi'nin Arjantin Milli Takımı'na çağrılmaması" dedi.

Güncellenme: 12:23, 29/08/2016
Mehmet Demirkol, Arda Turan kararını yorumladı

İşte Mehmet Demirkol’un Arda Turan’ın Fatih Terim tarafından milli takıma alınmaması hakkındaki yorumları:

Şöyle olmaz; ‘Bu takımın teknik direktörü benim kararı ben veririm’ bu kadar olmaz. Böyle açıklanamaz bu yani. Çünkü neyden bahsettiğimizi anlamamız lazım. Dışarda kalabilir mi kalabilir. Teknik direktörler böyle kararlar verebilir. Tarih bunlarla dolu ama Arda Turan’ın milli takıma çağrılmaması eşittir Messi’nin Arjantin Milli Takımı’na çağrılmaması.

Dolayısıyla böyle bir karar veriliyorsa, bu kararı tüm açıklığıyla teker teker açıklamak gerekir. Arda Turan’ı kadroya almama performans tercihi değil. Başka sebepler var. İki taraf da açıklama yapmadı. Basın toplantısı yarın 18.30’da orada hoca nedenini açıklar herhalde. Türk futbol tarihinin en enteresan kararı. Çünkü Türk futbol tarihinin en başarılı oyuncusu. Bu kararın bütün çıplaklığıyla anlatılması lazım ki kamuoyu ikna olsun, tabi kırmadan dökmeden.