SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Caner Erkin de bitti

Beşiktaş, İtalyanların yarattığı bonservis krizini çözdü ve Caner Erkin’i de kadrosuna kattı.Yıldızın, kendisini resmen siyah-beyazlı renklere bağlayan imzayı atması an meselesi...

Güncellenme: 08:42, 29/08/2016
Caner Erkin de bitti

Beşiktaş, Caner Erkin’in transferini de bitirmek üzere. Geçen cuma Inter ile Caner Erkin’i kiralamak için anlaşan Beşiktaş, dün de İstanbul'a çağırıp son detayları görüştüğü milli sol bekle kesin olarak el sıkıştı. Ancak Inter'in hocası Frank de Boer, yıldızın kiralanmasını değil, satılmasını istedi. Bu ani gelişme, resmi açıklamanın yapılmasını engellese de krizi aşmayı başaran yönetim, Caner Erkin’de mutlu sona ulaştı. Siyah-beyazlılar, Inter'in 2 milyon Euro'luk talebini ilk etapta geri çevirdi. Şenol Güneş'in de Caner'in alınmasında fayda olacağını belirtmesi üzerine yönetim, İtalyanlarla sıkı bir pazarlığa oturdu. 500 bin Euro ödenecek.

Beşiktaş, hafta sonundaki görüşmelerde, son olarak 500 bin Euro bonservis bedeli teklif etti. Milli futbolcu da Inter'den kendisine kolaylık göstermesini aksi halde anlaşmaya vardığı Beşiktaş'tan başka bir kulübe gitmeyeceğini bildirdi. Bunun üzerine Inter, Kartal'ın istediği şartlarda transfere onay verdi. Milli yıldızın bugün sağlık kontrolünden geçip resmi imzayı atması bekleniyor.