SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursa’ya bilardo tesisi

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, dünya çapında turnuvalara ev sahipliği yapabilecek bilardo tesisinin Bursa'ya kazandırılacağını açıkladı.

Güncellenme: 14:14, 29/08/2016
Bursa’ya bilardo tesisi

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanı Ersan Ercan ve federasyon üyeleri ile bir araya geldi. Başkan Altepe, ziyarette Gökdere Zafer Parkı’nda bilardo tesisi yapılmasını hedeflediklerini söylerken şunları söyledi:

“Tüm branşlarda olduğu gibi bilardoyu da gündeme aldık ve bu sporun geniş kitlelere ulaşması için gereken çalışmaları yapıyoruz. Bursa’nın dünya çapında organizasyonlar yapması için, en az 10 bilardo masasının bulunduğu donanımlı bilardo tesisini kente kazandırmak istiyoruz.”

Bilardo Federasyonu Başkanı Ersan Ercan ise Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ‘Bant Bilardo Dünya Kupası’ ilk ayak müsabakalarına değinirken, “Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe, bilardo sporu açısından bizim için şans. 2017 Şubat ayında da dünya kupasının ilk ayağını da yine Bursa’da yapmak istiyoruz” diye konuştu.