SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yazarlar Akhisar Galatasaray maçını yorumladı

Spor yazarları, Spor Toto Süper Lig'de Galatasaray, Akhisar Belediyespor'u deplasmanda 3-1 yendiği maçı yorumladı.

Kadir Çetinçalı (AMK): Bu zor koşullarda yapılan 2 transfer ile Riekerink takımın yapısını sarsmadan, geçen yıldan daha güvenli, koşan mücadele eden bir kimya oluşturdu. Bu noktada Tolga'nın isabetli bir transfer olduğunu söylemek gerek. Galatasaray harika değil. Ama Akhisar önünde deplasmanda bu futbolu oynamak gelecek adına ümit verici.
Selçuk Dereli (Sözcü): Galatasaray'da yine basit savunma ve duran top hataları devam ediyor. Sol tarafta Carole bu maçta çok aksadı. Chedjou da o kadar gereksiz ve riskli hareketler yaptı ki, bu özgüveni ona ve takımına çok pahalıya patlayabilirdi. Kamerunlu futbolcunun en büyük sıkıntısı da istikrarsız futbolu. Bir hafta çok iyi bir hafta çok kötü.
Mehmet Ayan (Vatan): Galatasaray muhteşem oynadı. Geçen haftanın oynamadan kazananı, bu hafta aslanlar gibi oynayarak nefis bir galibiyet elde etti. Sneijder baktı ki takımda lider mider yok aldı sazı eline. Döktürdü, oynadı, oynattı; maçın adamıydı. İlk yarıda 43 dakika sadece G.Saray var idiyse maçta, onun liderliği nedeniyledir. Attığı şutlar, Eren ile uyumu harikaydı. Yetmedi, asist de yaptı. Eren olağanüstü vurdu kafayı. O da kendine yapılan kaliteli servisler kadar, servis de yapmayı denedi; becerdi.
Hakan Can (Fanatik): Maçın kırılma anı skor 1-1’ken Rodallega’nın vurduğu ve Muslera’nın kurtardığı top oldu. Birkaç dakika öncesinde Galatasaraylılar’ın, “Ne iyi ki alınmış” dediği Eren oyundan çıkıp Josue oyuna girince Galatasaray’ın gol bulma ihtimali biraz daha azalmıştı. Josue, Douglao’dan kaptığı topu Bruma’ya çabuk oynadı. Bruma, bire birde rakibin üstüne giderken, arkadan bindiren Yasin’in önüne güzel bıraktı, Yasin vuruşu takımı skorda öne taşıdı. Oysa maçın ilk 3 dakikasında Akhisar’ın yarattığı baskı ve kornerde Selçuk’un topa gitmek yerine kendisini sakınınca Vaz Te, kendisi için kolay bir gol attı.
Serhat Ulueren (Vatan): Gelelim Chedjou’ya. Bu Kamerunlu adamı kalpten götürür. Bazen çok iyi ama bazen de 2-3 kişinin arasından çıkmaya, çalım atmaya kalkışmaz mı? Pes doğrusu. Bir stoper bu kadar riskli oynar mı? Adı Chedjou ise oynuyormuş. Ama ben Chedjou’ya güvenip asla defansımı ona emanet etmem. Madem yedek kalacak o zaman Serdar Aziz’e bir kamyon para niye verdiler ki? Oynatmalı artık Serdar’ı.
Erman Toroğlu (Sabah): Orta alandan istenilen toplar çıkmıyor. Aslında Tolga Ciğerci orta sahada iyi mücadele ediyor. Peki Galatasaray'da orta alanda mücadele etmeyen kim veya kimler? Başta Selçuk. Sahte oynuyor. Daha doğrusu oynuyor gözüküyor. Ama dün gece şu gözüktü Galatasaray'ın asıl zayıf hattı, defansı. Her türlü açık veriyorlar. Chedjou ile Hakan Balta inanılmaz hatalı işler yaptılar. Kimini Muslera çıkarttı, kiminde de çok şanslılardı. Josue, Galatasaray için iyi transfer.
Ömer Üründül (Sabah): Tolga Ciğerci kısa sürede uyum sağlamış gözüküyor. Önemli bir kazanç... İspanya'dan kuvvetli dönen Bruma, adam eksilten, driplingçi, önemli bir hücum silahı. Çok önemli bir tutan olan Muslera'nın yanına bir de ileride biraz da fizik gücünü yükselttiğinde iyice katkı verecek olan atan geldi: Eren. Bana göre G.Saray, bu sene şampiyonluğun en önemli favorilerinden bir tanesi.
Mehmet Demirkol (Fanatik): Galatasaray geçen haftadan çok daha iyiydi. Çünkü Riekerink, bu kanat 4’lüsüyle işin yürümeyeceğine çabuk ikna oldu. Ancak bu iyi oyun tamir etmesi gereken bir kaç şey olduğu gerçeğini değiştirmiyor.