SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Van Persie çok mutlu! O açıklamalar…

Fenerbahçe'nin Hollandalı yıldızı Robin van Persie, Milliyet gazetesine açıklamalarda bulunarak sarı-lacivertli kulüpte olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.

Güncellenme: 09:24, 28/08/2016
Van Persie çok mutlu! O açıklamalar…

Fenerbahçe'nin dünyaca ünlü yıldızı Robin Van Persie, özel açıklamalarda bulundu. Dick Advocaat'ın takımın başına geçmesi ile çok daha pozitif bir kimliğe bürünen Hollandalı futbolcu, birçok konuyla ilgili önemli açıklamalar yaptı.

İlk olarak “Geçen seneye göre, bu sene çok daha mutlusun. Bu fark ediliyor, yüzün gülüyor” yorumuna, içtenlik yanıt veren Van Persie, “Evet çok mutluyum. Öncelikle sevdiğim işi yapıyorum. Ben böyleyim. Benim mutlu olup olmadığımı çok kolay anlarsınız. Bunu saklamam. Saklayamam. Hatta eşim bile bana bu konuyla ilgili eleştirilerde bulunuyor” ifadelerini kullandı.

“TAKIM İÇİN İYİ”

“Advocaat'ın takımın başına geçmesi bence senin için çok iyi oldu” dedikten sonra bütün takımı örnek gösteren tecrübeli yıldız, “Bence hepimiz için, tüm takım ve kulüp için çok iyi oldu” cevabını verdi. Van Persie, teknik direktörlüğün sadece antrenman yönetmek olmadığını belirtip Advocaat'ın farkını şu sözlerle anlatmak istedi; “Çok üst düzey bir teknik adam. Teknik direktörlük sadece saha içiyle alakalı değil. 25 futbolcu var takımda. Öncelikle bu isimleri, takımı iyi idare etmek önemli. İyi çalıştırmak, iyi oynatmak, sistemi kurmak bunların hepsi teknik adamlığın zor işleri. Advocaat tam bunları yapabilen çok başarılı biri.”

“SONRA ÖĞRENDİM”

Advocaat'a çok saygı duyduğu hem söylediklerinden hem de vücut dilinden çok belli olan Van Persie, kendisinin anlaşma aşamasında bilgi sahibi olmadığını belirtiyor. Çıkan haberleri garipseyen Van Persie, “Benim anlaşma olduktan sonra haberim oldu” bilgisini de ekliyor.

“FENERBAHÇE’YE KONSANTREYİM”

Van Persie ile Vitor Pereira konusu da gündeme geldi. Hollandalı yıldız ile Pereira arasının iyi olmadığı herkesin malumu. “Pereira ile ilgili pek konuşmak istemiyorsun galiba” diyerek söze giriyorum. Hollandalı yıldız geriye dönüp bakmayacağını ifade ederek, “Ben ileriye bakıyorum. Futboluma ve Fenerbahçe'ye konsantreyim. Yaşanan bazı şeyler zaten görüldü. O da konuşabilir. Ben de. Konuşmuyorum. Ben kendi seviyemi koruyorum” cümlelerini kullandı.”