SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Son dakika: Tiote Galatasaray için İstanbul’da!

Galatasaray, ön libero transferi için görüştüğü Cheik Tiote'yi İstanbul'a getirdi. Anlaşma sağlanan Fildişi Sahilli futbolcu, kontrollerden sonra resmi imzayı atacak.

Güncellenme: 19:09, 28/08/2016
Son dakika: Tiote Galatasaray için İstanbul’da!

Galatasaray, ön libero mevkisine düşündüğü transferi gerçekleştirdi. Sarı-kırmızılılar, İngiltere Championship Ligi ekiplerinden Newcastle United’da top koşturan Cheik Tiote’yi İstanbul’a getirdi. Fildişi Sahilli futbolcu sağlık kontrollerinden geçtikten sonra resmi imzayı atacak.

Lassana Diarra’yı 10 milyon Euro’luk cezası sebebiyle transfer etmekte zorlanan sarı-kırmızılılar, alternatif isimlere yönelmişti. Cheik Tiote’nin yanı sıra Nigel de Jong ile de temas kuran Galatasaray yönetimi, Hollandalı’dan olumlu yanıt alamamasının ardından gözünü siyahi orta sahaya çevirdi. Tiote temaslarından olumlu yanıt alan yönetim, transferi bitirmek için somut adımlar attı.

İskoçya’nın başkenti Edinburgh’tan kalkan uçakla saat 17.00 gibi Atatürk Havalimanı’na gelen 30 yaşındaki tecrübeli futbolcuyu Sarı-kırmızılı yetkililer karşıladı. Newcastle United forması giyen Cheick Tiote’nin İstanbul’a gelişinde menajeri de eşlik etti.

İLGİLİ HABERDiarra transferi Galatasaray`a pahalıya patlayacakDiarra transferi Galatasaray`a pahalıya patlayacak

Yayınlanma Tarihi:17:55,