SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Maçtan sonra Yasin Öztekin ve yeni transfer Josue açıklamalarda bulundu. Galatasaray’ın 2. golünü kaydederek maçın adamlarından olan Yasin Öztekin, iyi bir futbol ortaya koyduklarını söyledi. Maça kötü başladıklarını söyleyen deneyimli futbolcu, buna rağmen ilk yarıda iyi bir futbol ortaya koyduklarının altını çizdi.

Yasin Öztekin, “Maça iyi başlamadık. Akhisar iyi başladı ya da bizim hatalarımı”zdan dolayı öyle başladılar. Biz buraya 3 puan için geldik. Golden sonra Akhisar’ın 1 tane pozisyonu yok. 2-1’den sonra Akhisar’ın direnceğini biliyorduk. Bunu kırmak istedik. Ondan sonra 3-1 iyi geldi Bruma’dan. İnşallah bundan sonra bütün maçlarda böyle iyi oynayarak puanları almak istiyoruz.” diye konuştu.

Gol pozisyonunu anlatan Öztekin, “Bruma 1’e 1 kalmıştı. Ben de depara kalktım Bruma Bruma diye seslendim. Güzel bir topa attı ve bana da dokunmak kaldı.” ifadelerini kullandı.

JOSUE: “GERGİNDİM”

Galatasaray forması ile ilk kez sahaya çıkan Josue ise maça girdiğinde gergin olduğunu fakat ilerleyen dakikalarda bu gerginliği üzerinden attığını söyledi.

Josue, “Çok önemli burada 3 puan kazanamız. Bugün de bunu başardık. Çok öenmli bir 3 puan kazandık. Oyuna ilk girdiğimde gerginliğim vardı. Oyunun ilerleyen bölümlerde bunu attım. Önemli olan takımın performansı. Milli takım arasında iyi çalışarak daha iyi yerlere gelmek istiyoruz.” dedi.