SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bravo Riekerinkg

28 Ağustos 2016

Galatasaray oynama arzusunu henüz ortaya koyamadan erken golle maça mağlup başladı. Öyle ki, santra sonrasında Aslan takım henüz topa değmemişken, kalesinde golü gördü.

Galatasaray deneyimli ve genç oyuncularla harmanlanan bir takım olma yolunda. Gol sonrası sakin kalıp, daima bilinçli atak geliştirmme çabasına girdiler. Topun tek hakimi olan sarı-kırmızılı ekip, Akhisar’ı hücum presle kilitleyip gol için her yolu denedi. Geçen yılın aksine top rakipteyken duvar olan parçalı forma oyuncus sayısı çok daha fazla. Kanat akınların yanı sıra, Chedjou’nun savunmadan derinlemesine attığı paslar, ofansif zenginliğe katkı verdi. Üst üste gelen kornerler, şutlar derken Galatasaray yenilgiyi hak etmeyen bir futbol oynuyordu ve karşılığını da buldu. Sneijder’in ortasında Eren adeta “Ben altın kafayım” dercesine harika vurdu, eşitliği sağladı.

2. yarıya Akhisar yine şok golü bulmak için baskıyla başladı. Ve bu yarı sadece Galatasaray’ın değil 2 takımın da oynadığı daha coşkulu futbola sahne oldu. Eren’in çıkması şanssızlıktı ve yeni transfer Josue’yi de görme şansı bulduk. Bu zorunluluk sonrası Aslan, forvetsiz 4-6-0 oynadı. Golü bulması da futbolun adaletiydi.

İki takımın da çok adamla gidip gelmediği oyun akışında Akhisar, Rodallega ile galibiyet golüne ulaşmak üzere iken Muslera’nın çeldiği top, harika kontratağa dönüştü. Bruma’nın hızına ancak yardımına Yasin yetişti ve müthiş bir gol izledik.

Bu zor koşullarda yapılan 2 transfer ile Riekerink takımın yapısını sarsmadan, geçen yıldan daha güvenli, koşan mücadele eden bir kimya oluşturdu. Bu noktada Tolga’nın isabetli bir transfer olduğunu söylemek gerek. Galatasaray harika değil. Ama Akhisar önünde deplasmanda bu futbolu oynamak gelecek adına ümit verici.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek