SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Alman basınında Arda Turan şaşkınlığı!

Fatih Terim'in EURO 2016 sonrasındaki ilk maç öncesinde birçok yıldız ismi kadroya almaması, Alman basınında da gündem oldu.

Güncellenme: 13:55, 28/08/2016
Alman basınında Arda Turan şaşkınlığı!

Rusya ve Hırvatistan ile karşılaşacak olan ve açıklanan oyuncu kadrosuyla tartışmalara neden olan A Milli Futbol Takımı, Alman basınına konu oldu.

Almanya’da Pazar günleri Bild am Sonntag adıyla yayın yapan Bild Gazetesi, Fatih Terim’in milli takıma davet etmediği Arda Turan’ı sayfalarına taşıdı.

Avrupa Şampiyonası’ndaki ıslıklamaların ardından Türkiye, Barcelona Starı Arda’sız” başlığını kullanan Bild haberinde, Arda Turan’ın ilk olarak 2006 yılında milli formayla tanıştığını ve 94 defada milli formayı terlettiğini aktardı.

İLGİLİ HABEROğuzhan`ın yerine Tolga Ciğerci alındıOğuzhan`ın yerine Tolga Ciğerci alındı

Türkiye, en büyük starından yoksun başlıyor” ifadesine de yer veren gazete, Rusya ve Hırvatistan maçları için çağrılmayan Arda Turan, Avrupa Şampiyonası’nda takımın kaptanıydı şeklinde aktardı.

Avrupa Şampiyonası’nda beklenen futbolu ortaya koyamayan Arda Turan, kendi taraftarı tarafından ıslıklanmış ve aynı maçın ardından Terim, bu tepki bizim oyunumuzu etkiledi, takımı ben kurdum varsa eleştiri bana yapılmalı şeklinde hatırlatmalarda bulunan Bild, “Arda neden yok? Bunun için Terim henüz konuşmadı” diye yazdı.

Bild, son olarak ta Terim tarafından Almanya’dan Emre Mor, Nuri Şahin, Hakan Çalhanoğlu ve Çağlar Söyüncü’yü davet edildiği yazdı

Yayınlanma Tarihi:13:53,