SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yusuf transferi yasağa takıldı

Türkiye 1'inci Ligi ekiplerinden Balıkesirspor'un Kayseri Erciyesspor'dan kadrosuna katmak istediği Yusuf Balcıoğlu'nun transferi, yasağa takıldı.

Güncellenme: 15:28, 27/08/2016
Yusuf transferi yasağa takıldı

Balıkesirspor’a eski futbolcusu Uğur Akdemir’e olan 279 bin 918 TL borcu gerekçesiyle Futbol Federasyonu transfer yasağı getirdiği belirtilirken kırmızı beyazlı kulüpten bu konuda yapılan açıklama şöyle:

“Geçtiğimiz günlerde yapmış olduğumuz Yusuf Balcıoğlu transferi, Uyuşmazlık Çözüm Kurulu’nda sonuçlanan ve fererasyona gönderilen Uğur Akdemir dosyası nedeniyle onaylanmamış ve transfer gerçekleşmemiştir. Kendisine spor hayatında başarılar dileriz.”

Tahkim Kurulu, alacakları ödenmediği ididasıyla dava açan Uğur Akdemir’in kulüpten 279 bin 918 TL alacağı olduğuna karar verirken, bu tutarın 18 Mayıs 2015 tarihinden itibaren fiili ödeme tarihine kadar hesaplanacak yasal faiziyle birlikte ödenmesine karar vermişti. Yusuf da durumu sosyal medyadan tepkili bir şekilde duyurdu.

Öte yandan Balıkesirspor, genç oyunculardan Muhammet Aran’la yollarını ayırdı. Geçtiğimiz sezon kiralık olarak Gölcükspor’da forma giyen ve hazırlık maçlarında forma giyen 25 yaşındaki stoperin 2017’de bitecek sözleşmesi karşılıklı olarak feshedildi.