SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yazarlar Konyaspor Beşiktaş maçını yorumladı

Spor yazarları, Spor Toto Süper Lig'de Beşiktaş'ın Konyaspor ile deplasmanda 2-2 berabere kaldığı maçı yorumladı.

Gökhan Dinç (AMK): Alanyaspor maçının iyi bir gösterge olmadığını ve Beşiktaş’ın iştahının geçen sezondan çok daha az olduğunu sizlere söylemiştim. Beşiktaş’ın gücüne güç katma kısmı sadece tribünlerde kalmış anlaşılan.
Ali İskefli (Korkusuz): Herkesin beklediği oldu Necip kırmızı kartı sonunda gördü. Beşiktaş’ın 10 kişi kalması sonrası Konya ataklarını sıklaştırdı, 1 puanı kurtaran aylar sonra ilk kez oynayan Rhodolfo oldu.
Güntekin Onay (Vatan): Beşiktaş'ın hala Necip stoper oynuyor ve bu kritik pozisyonda transfer henüz gerçekleşmedi. Bu durum Beşiktaş açısından ciddi bir olumsuzluk. Tüm eksiklere ve olumsuzluklara rağmen Konya deplasmanında alınan 1 puan ise kötü değil.
Ahmet Çakar (Sabah): Beşiktaş Şampiyonlar Ligi'nde çok önemli maçlar oynayacak ama dün geceki defans hatalarını gördüğümüzde bunların devamı halinde Devler Ligi'nde Beşiktaş elek olur. Yıllar önce Liverpool'dan 8 yemişlerdi, Allah korusun bu anlayış başka facialar da getirebilir.
Rüştü Reçber (Hürriyet): İkinci yarı dengelerin ortaya çıktığını, Beşiktaş’ın tempo olarak düştüğünü, Konya’nın futbol isteğini ortaya koymaya çalıştığını gördük. Ve neticesinde Beşiktaş açısından siyah ile beyaz farkı kadar farklı bir futbol ortaya çıktı.
Metin Tekin (Sabah): Her zaman klasik bir söylemdir 'Milli arada iyi hazırlanacağız' sözü... Ama bu Beşiktaş için çok geçerli. Yeni gelenlerle ortaya çıkacak ideal kadro ve oyun oturması için tam da istenilen süre milli maç arası.
Feyyaz Uçar (Fanatik): Kulübeden alacağı katkı, ‘şimdilik’ sınırlı olan Beşiktaş, Rhodolfo’yu stopere Necip’i de Atiba’nın yanına gönderince hücumda tamamen yelken indirdi. Üstelik ilk devre kırmızı karttan ucuz kurtulan Necip, rakibine dengesiz girip kendini attırınca ipler tamamen Konya’nın eline geçmiş oldu.
Gülengül Altınsay (Cumhuriyet): Beşiktaş için zor zamanda zor maçtı. Zor zamandı, çünkü giden çok kilit oyuncularının yerlerini henüz dolduramamıştı. Transfer haberleri üst üste geliyordu ama onların bu maça faydası yoktu.