SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rhodolfo kurtardı

27 Ağustos 2016

KURALARIN şanssız takımı Beşiktaş, bu kez makus talihini yendi. Son iki grup kalmışken elit C yerine B grubuna düştü. UEFA mali kıskacına rağmen, Kartal transferde Talisca, Adriano, Gökhan Gönül ve kaleye Fabricio ve Utku'yu almıştı. Kartal, kura çekim günü Nasri, Aboubakar gibi oyuncuların transferlerini bitirme aşamasına gelip adeta gözdağı verdi.

Bu sezon Şenol Güneş'in işi çok daha zor, her mevkide alternatifi var, kalabalık kadroyu ideal biçimde üç cepheye bölecek, hepsini de her an hazır tutacak. Bence en çok da kaleci seçiminde zorlanacak!..

İlk hafta Lige hazır görüntü veren iki takım, ikinci hafta karşı karşıya geldi. Bir tarafta ülkemizi UEFA Avrupa Ligi'nde temsil edecek olan geçen yılın başarılı takımı yeni adıyla Atiker Konyaspor, diğer yanda Şampiyonlar Ligi'nde ülkemizin tek temsilcisi Beşiktaş.

Beşiktaş son maç kadrosunu bozmadan, oyuna başlarken ilk golü de kalesinde gördü. Daha sonra oyunun kontrolünü ele geçiren siyah-beyazlılar çok geçmeden Konya'ya Olcay'la karşılık verdi. Topla oynamada bir ara yüzde 72'ye yüzde 28 üstünlük kuran Beşiktaş, Necip'in sarı kart görmesiyle ilk yarının sonlarında bocaladı. Federasyon kararı ile yapılan su molası verme işi maksadını aştı. 21.45 maçında 15- 16 derecedeki duraklama sadece maçın temposunu düşürdü.

Bu kez ikinci yarıya Beşiktaş golle başladı. Atiker Konya karşılık verdi. Kıran kırana geçen maç su molası sonrası 4.periyotta durgunlaştı. Herkesin beklediği oldu Necip kırmızı kartı sonunda gördü. Beşiktaş'ın 10 kişi kalması sonrası Konya ataklarını sıklaştırdı, 1 puanı kurtaran aylar sonra ilk kez oynayan Rhodolfo oldu.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek