SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hesap başka

27 Ağustos 2016

Alanyaspor maçının iyi bir gösterge olmadığını ve Beşiktaş'ın iştahının geçen sezondan çok daha az olduğunu sizlere söylemiştim. Beşiktaş'ın gücüne güç katma kısmı sadece tribünlerde kalmış anlaşılan. Yönetim çok önemli isimleri kadroya kattı ve katacak ama bu kadar geç kalınması bizlerin iyi futbol izlemesine engel oluyor iki haftadır. Kartal, Konya deplasmanında saman alevi gibi zaman zaman gösterdi bize eski yüzünü. Ama buna rağmen kaybetmemek önemli. Ne de olsa futbol sonuç odaklı bir oyun.

Beşiktaş'ın önemli oyuncularından birisi Atiba idi. Ama Atiba'yı dün gece de göremedik. Bunun sebebi önünde oynayan Tolgay'ın form düşüklüğü olabilir. Sosa ile kıyas kabul etmeyecek bir oyuncu. Benim anlamadığım 4 gün önce İstanbul'a gelen Talisca'nın bonservisinin yetişmemiş olması! 4 koca gün.

Gelelim Necip'i ateşe atan Şenol hocaya… İlk golde rakibini takip etmeyen kim? Orta saha oyuncusu Necip… İkinci golde de topu uzaklaştıramayan yine aynı savunmaya yönelik bir orta saha oyuncusu. Yani neymiş? Necip stoper değil savunma ağırlığı olan bir orta saha oyuncusu. Ama hoca ne yapıyor? Rhodolfo gibi asıl mevkii stoper olan bir oyuncuyu yanında oturtmayı tercih ediyor ve aklı sıra yönetime mesaj veriyor. Olmaz, kadro ile yönetime mesaj verilmez. O mesaj sana geri döner hocam. Sezon öncesi transfere geç kalındı diye yönetimi ateşe attın sonra tornistan yaptın ve karizmayı yönetimin gözünde çizdirdin. Beşiktaş geçen sezon neden başarılı oldu biliyor musunuz? Bunların hiçbiri ile ilgilenmedi ve sadece sonuca, sahaya konsantre oldu. Ama anlaşılan hesaplar başka bir sezona kalacak.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek