SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

2016/17 UEFA Şampiyonlar Ligi Grup Maçları resmi maç topu'nu tanıttı. Bu top, Futbol Kulüpleri için en önemli kupalardan birinin kazananını belirleyecek. Topun çarpıcı tasarımının en öne çıkan unsuru, adidas oyuncularının, kazanmanın onlar için ne anlama geldiğini anlattıkları mesajlarının, topun üzerinde el yazılarıyla yer alıyor olması.

El yazısı ile yazılmış mesajlar, dünyanın en iyi futbol oyuncularından bazılarına ait. Mesut Özil, Toni Kroos, James Rodriguez ve Gareth Bale gibi oyuncular nasıl birer kazanan olduklarını bu mesajlarla anlatıyorlar. Mesut Özil “Hayatınızı oynayın, ben kendiminkini oynuyorum.” diyor,Toni Kroos ise “Oyunu kontrol etmek her şeydir.” James Rodriguez “Yaratıcılık kazanır” derken Gareth Bale ise “Mermiden hızlı olmak” mesajını veriyor.

Topun renklerini UEFA Şampiyonlar Ligi logosu ile benzer bir şekilde, yeşil yıldızlarla çevrelenmiş beyaz paneller oluşturuyor. adidas UEFA Şampiyonlar Ligi Resmi Maç toplarının hepsinde olduğu gibi bu tasarımda da, yıldız şeklindeki panellerde dış kaplama dokusu bulunuyor ve bu doku, her türlü koşulda optimum tutunma sağlıyor.