SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Maradona’dan Messi’ye ağır itham!

Arjantin'in efsane futbolcusu Diego Armando Maradona, Lionel Messi'nin milli takımı bırakma kararı ile ilgili gündem yaratan bir yorumda bulundu.

Güncellenme: 15:50, 26/08/2016
Maradona’dan Messi’ye ağır itham!

Arjantin’de aralarından su sızmayan biri eski diğeri yeni iki efsane ismi Diego Armando Maradona ve Lionel Messi arasına kara kedi girdi. Maradona, Messi’nin milli takımı bırakma kararı ile ilgili çarpıcı bir yorum yaptı.

amkspor.com / DIŞ HABERLER

Arjantin futbolu denince akla gelen ilk iki isim Diego Armando Maradona ve Lionel Messi arasında tartışma yaşanacak gibi görünüyor. Bir dönem Arjantin Milli Takımı’nın başarısı için birlikte çalışan ikilinin arasının, Maradona’nın yorumu sonrası açılması bekleniyor.

Eski efsane, veliahtı olarak kabul edilen Messi’nin milli takımı bırakma kararı ardından da vazgeçerek geri dönmesi, Maradona’nın diline düştü. Bu olayın bir halkla ilişkiler kampanyası gibi göründüğünü iddia eden efsane isim, sert eleştirilerde bulundu. Yaşananların sonunda acı çekenin Arjantin halkı olduğunu söyleyen Maradona, şu ifadeleri kullandı:

“Milli takımı bırakması, belki de kaybettiği finalleri unutturmak için sahnelenmiş bir oyundu. Messi, bu şekilde eleştirilerin önünü kesti ama acı çeken Arjantin oldu. Messi, harika bir insan ancak bir liderin kişiliğine sahip değil.”

Lionel Messi’nin, kendisini bir senaryonun içinde olmakla suçlayan efsane isme ne cevap vereceği ise merak konusu…

MESSI 4 FİNALDE DE KAYBETTİ

FIFA Altın Top Ödülü’nü 5 kez kazanan Lionel Messi, Barcelona Kulübü ile 4 UEFA Şampiyonlar Ligi, 8 La Liga, 3 UEFA Süper Kupası, 3 FIFA Kulüpler Dünya Kupası, 4 İspanya Kral Kupası ve 7 İspanya Süper Kupası şampiyonluğu kazanmadı. Ancak Arjantin A Milli Takımı ile çıktığı 4 finalden (2007, 2015, 2016 Copa America ve 2014 FIFA Dünya Kupası) de eli boş döndü.

2016 Copa America sonrasında milli takımı bıraktığını açıklayan yıldız futbolcu, daha sonra baskılara dayanamadığını söyleyerek tekrar geri dönme kararı almıştı.

Yayınlanma Tarihi:14:11,