SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin rakibi Zorya Luhanks’ı tanıyalım

Fenerbahçe'nin UEFA Avrupa Ligi A Grubu'ndaki rakiplerinden Zorya Luhanks, Ukrayna futbolunun yükselen değeri olarak gösteriliyor.

Güncellenme: 15:41, 26/08/2016
Fenerbahçe’nin rakibi Zorya Luhanks’ı tanıyalım

UEFA Avrupa Ligi’nde kuralar çekildi. Fenerbahçe A Grubu’nda Manchester United, Feyenoord ve Zorya Luhanks ile eşleşti.

Fenerbahçe, Manchester United ve Feyenoord’a nazaran daha güçsüz bir takım olarak göze çarpan Zorya Luhanks, Ukrayna futbolunun yükselen değeri olarak gösteriliyor. Shakhtar Donetsk ve Dinamo Kiev’den sonra şu anda Ukrayna Premier Ligi’nin en iyi takımı olarak adlandırılıyor. Maçlarını 22 bin kapasiteli Avanhard Stadyumu’nda oynayan Zorya Luhanks, ateşli taraftarı ile tanınıyor.

İLGİLİ HABERFenerbahçe`nin rakibi Feyenoord`u tanıyalımFenerbahçe`nin rakibi Feyenoord`u tanıyalım

Geçtiğimiz sezon ligi 4. sırada bitirerek UEFA Avrupa Ligi’ne doğrudan katılan Zorya Luhanks, 1923 yılında kuruldu. İsmi tam 6 kez değişen Ukrayna ekibi, son olarak 1964 yılında şimdiki ismini aldı.

İLGİLİ HABERFenerbahçe Manchester United`a yabancı değilFenerbahçe Manchester United`a yabancı değil

Mütevazi kadrosuna rağmen takım oyununu sahaya çok iyi yansıtan Zorya Luhanks’ın kadrosunda ön libero Dmytro Grechyshkin, sağ açık Oleksandr Karavaev ve sol açık Ivan Petryak dikkat çekiyor. Ligde bu sezon henüz mağlubiyet yüzü görmeyen Zorya Luhanks, 5 maç sonunda topladığı 13 puanla 3. sırada yer alıyor.

Yayınlanma Tarihi:15:15,