SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sergen Yalçın’dan Advocaat’a ağır eleştiri

Spor yorumcusu Sergen Yalçın, Spor Toto Süper Lig'in ilk haftasını değerlendirirken Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat'ı sert bir dille eleştirdi.

Güncellenme: 15:05, 25/08/2016
Sergen Yalçın’dan Advocaat’a ağır eleştiri

Spor Toto Süper Lig’de ilk hafta geride kalırken, spor yorumcusu Sergen Yalçın, Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat’a yüklendi. Sert sözleri ile tanınan Sergen Yalçın, BipSpor’da yaptığı yorumlarda Advocaat’ı hedef aldı.

İLGİLİ HABERSergen Yalçın Süper Lig`e geri dönüyorSergen Yalçın Süper Lig`e geri dönüyor

Hollandalı çalıştırıcının 1-0 kaybedilen Medipol Başakşehir maçı sonrası Aziz Yıldırım ile yaptığı görüşmeye değinen Sergen Yalçın, “Başkanla hangi taktikte oynayacağımıza karar vereceğiz” söyleminin çok komik olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Bir kulüp başkanı futbolu bilebilir, görebilir, anlayabilir ama kesinlikle saha içerisindeki sistemden çok haberdar olabileceğini zannetmiyorum. Nasıl oynaması gerektiğini bir başkan ile diyalog içerisine girmek bence çok sağlıklı değil. Ben de 2-3 senedir teknik direktörlük yapıyorum, daha hiç bir başkan ile böyle bir diyaloğum olmadı. Başkan ile böyle bir diyaloğa gireceksen o zaman sen niye teknik direktörlük yapıyorsun? Başka bir şey yap o zaman, teknik direktörlük yapma! Başka bir iş koluna yönel… Bu durum Bana komik geldi.