SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Rio’da aldığımız madalyalar hainlere karşı en güzel cevap oldu”

Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Rio 2016'da kazandıkları madalyaların darbe girişiminde bulunanlara en güzel cevap olduğunu söyledi.

Güncellenme: 14:12, 25/08/2016
“Rio’da aldığımız madalyalar hainlere karşı en güzel cevap oldu”

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, 15 Temmuz bilinciyle olimpiyata gittiklerini belirterek “Sonunda almış olduğumuz madalyalarımız da darbeci hainlere karşı verdiğimiz en güzel cevap oldu. Başarı nişanelerimiz olan madalyalarımızı şehit ailelerimize ve 80 milyon Türk milletine hediye ediyoruz” dedi.

2016 Rio Olimpiyat Oyunları Türkiye’nin güreşteki rekor başarısıyla sona erdi. 1964 Tokyo Olimpiyat oyunlarından sonra ilk defa böylesi bir başarıya imza atan Türkiye Güreş Milli Takımımız, yaklaşık 100 ülke arasından toplam 18 sıkletin 5’inde madalya almayı başardı. Konuyla ilgili konuşan Türkiye Güreş Ferderasyonu Başkanı Musa Aydın 52 yıl aradan sonra Rio Olimpiyat Oyunları’nda Türkiye’nin kazandığı 8 madalyanın 5’ini güreşin kazandığını belirterek büyük bir başarıya imza attıklarını söyledi.

“HAİN DARBE GİRİŞİMİ BİZİ DERİNDEN ETKİLEDİ”

15 Temmuz hain darbe girişiminin güreş camiasını derinden etkilediğine dikkat çeken Aydın sözlerine şöyle devam etti:

“15 Temmuzda peygamber ocağı olarak inandığımız Türk Silahlı Kuvvetlerimizin içerisine sızarak asker kıyafeti giymiş FETÖ terör örgütü hainleri darbe girişiminde bulunmuşlardır. Bu hainler vatanımızı ve milletimizi bölüp parçalamak istemiş kendi halkına silah sıkmıştır. Ancak Aziz milletimiz o gün canından vazgeçerek, tankların üstüne çıkarak, hainlerin kurşunlarına karşı göğüslerini siper ederek, yani darbecilere karşı darbe yaparak hainlere geçit vermemiştir. O gün Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, ülkesine, milletine ve demokrasiye sahip çıkmış ve ordumuzun başında Başkomutan olduğunu herkese tekrar hatırlatmıştır.”

“MADALYALARIMIZ ŞEHİTLERİMİZE TÜRK MİLLETİNE ARMAĞAN OLSUN”

“Bizler güreş ailesi olarak 15 Temmuz gecesinde meydanlara çıkarak hainlere karşı dik duruşumuzu sergiledik. Rio Olimpiyat Oyunlarına da bu düşüncelerle bu bilinçle gittik. Sonunda almış olduğumuz madalyalarımız da darbeci hainlere karşı verdiğimiz en güzel cevap oldu. Başarı nişanelerimiz olan madalyalarımızı şehit ailelerimize ve 80 milyon Türk milletine hediye ediyoruz. Güreş ailesi, ülkemizi ve milletimizi uluslararası çapta yapılan tüm spor organizasyonlarında en iyi şekilde temsil etmeye ve Ay Yıldızlı bayrağımızı göndere çektirip İstiklal marşımızı okutmak için çok çalışmaya devam edecek. Bizler için durmak yok hep yola devam… Bu başarı Türkiye’nin başarısıdır, bu başarı güreşin başarısıdır. Güreş ailesine ve Türk milletine hayırlı olsun diyorum.”