SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Federasyonlara FETÖ soruşturması

Bakanlık, olimpiyat sonrası düğmeye bastı. Futbol dışı branşlarda yarış başlarken; ‘baskın seçim’ girişimleri engellendi. Federasyonlarda görevli herkesin bilgileri emniyet ve MİT’e gönderildi.

Güncellenme: 09:57, 25/08/2016
Federasyonlara FETÖ soruşturması

ALİ AYDIN / ÖZEL HABER

RİO Olimpiyat Oyunları bitti, federasyonlar seçim startını verdi. Olimpiyatın hemen ardından baskın seçim kararı alan çoğu federasyonun bu girişimi Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ertelendi. Bunun nedeni ise özellikle olimpik spor federasyonlarının Rio'daki karnelerine bakılacak olması. Şu anda federasyonlar seçim tarihlerini belirlemelerine rağmen, nasıl bir seçim yapılacağı önümüzdeki günlerde belirlenecek. Ancak FETÖ soruşturması da başkan adaylıkları konusunda belirleyici olacak.

BAKANLIK, futbol hariç tüm federasyonlardan başkan, yönetim kurulu ve çalışanların kimlik numaralarını istedi.

800 MİLYONLUK SERVET

Emniyet ve MİT soruşturmasının ardından, başkan ve yöneticilerin adaylık süreci başlatılacak. Atletizm Federasyonu Hukuk Kurulu Üyesi Fevzi Cem Şenocak'ın kasasından 800 milyon lira çıkması, Aziziye Okulları'nda yönetici olan İsmail Elgaz'ın tutuklanması, ayrıca FETÖ'cüleri şikayet eden antrenör Metin Altıntaş'a 8 yıl ceza verilmesi de araştırılıyor.

takvimsss

Yayınlanma Tarihi:09:21,