SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Brezilyalı cenneti Adanaspor

Spor Toto Süper Lig'de bu sezon takımların kadrolarında yer alan 26 Brezilyalı oyuncudan 7'si ligin yeni ekibi Adanaspor'un kadrosunda yer alıyor.

Güncellenme: 14:06, 25/08/2016
Brezilyalı cenneti Adanaspor

Geçen sezon kadrosunda bulunan Brezilyalı oyuncu Didi ile yeniden anlaşan ve sözleşmesini 2 yıl uzatan Adanaspor, Süper Lig’e çıkan kadroda takıma katkı veren Didi ve Renan Fouginho’nun yanı sıra transfer ettiği Brezilyalı oyuncular Mauricio Ramos, Renan Diniz, Roni, Digao ile Edgar Silva ile kadrosunu güçlendirdi.

A takıma dönen Didi çalışmalarını sürdürürken, Bursaspor maçında forma şansı bulan ve takımının tek golünü kaydeden Renan Diniz ile Roni, Digao ve Edgar Silva, gösterdikleri performanla ileriye dönük olumlu sinyaller verdi. Takımın yeni Brezilyalısı Muiricio Ramos ise çalışmalarda gösterdiği performansla teknik heyetin yüzünü güldürdü. Turuncu beyazlı takımda hafif sakatlığı bulunan Renan Fouginho ise Kasımpaşa maçının hazırlıklarını sürdürüyor. Renan’ın Kasımpaşa karşısında oynayıp, oynamayacağı maç saatinde belli olacak.

BAYRAM AKGÜL: TERCİHİMİZİ BREZİLYA’DAN YANA KULLANDIK

Adanaspor Başkanı Bayram Akgül, Brezilyalı oyuncu seçiminde özel bir sebep olmadığını belirtti.

Yerli oyuncuların maliyetlerinin çok yüksek olması nedeniyle bir çok takım gibi Adanaspor’un da rotasını yurtdışına çevirdiğinin altını çizen Başkan Akgül, “Bizde tercihimizi Brezilya’dan yana kullandık. Oyuncuları günlerce izledik. Burada çok yetenekli oyuncuları Adanaspor’a kazandırdığımızı düşünüyorum. Hepsi birbirinden kaliteli ve kendini kanıtlamış isimler. Kısacası transferde Brezilyalı oyuncuları seçmemizde herhangi özel bir neden yok. Sadece tercih meselesi” diye konuştu.