SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Akil adam’ olarak geldiği Denizlispor’u icraya verdi

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin, 2014'te Denizlispor'un mali yapısını düzeltmesi için 'akil adam' olarak görevlendirdiği Abdülkadir Uslu'nun kulübü icraya verdiği ve haciz işlemi başlattığı açıklandı.

Güncellenme: 16:05, 25/08/2016
‘Akil adam’ olarak geldiği Denizlispor’u icraya verdi

Bir hafta önce 1 milyon 750 bin TL ödeme yapılan Abdülkadir Uslu’nun 334 bin TL alacağı için icra işlemi başlattığını söyleyen Denizlispor Başkan Süleyman Urkay, “Sayın Uslu’nun koyduğu 2 milyon 200 bin TL temlik vardı. Faizlerde 450 bin TL indirim yaptı ve 1 milyon 750 bin TL’de anlaştık. Geçen hafta ödemeyi yaptığımız halde 334 bin TL alacağı olduğunu belirterek icra işlemi başlattığını öğrendik. Keşke bizi arasaydı, ödeme planı yapsaydık. Şimdi avukat ücretleri, mahkeme masrafları ve faizlerle daha fazla para ödeyeceğiz” dedi.

Bu arada Adana Demirspor maçının hazırlıklarını sürdüren yeşil-siyahlılarda transfer çalışmaları da devam ediyor. Sağ kanada takviye yapmayı planlayan kurmaylar, geçen sezon Boluspor’da kiralık oynayan Eskişehirsporlu Andaç Güleryüz’le anlaşma zemini arıyor. Denizli’ye gelen oyuncunun menajeriyle yapılan görüşmelerde büyük ölçüde anlaşma sağlandığı, 23 yaşındaki futbolcunun küçük pürüzlerin çözülmesi halinde yarın sözleşme imzalayacağı öğrenildi.

Cumartesi günü deplasmanda Adana Demirspor’la karşılaşacak Denizlispor, yarın sabah otobüsle Adana’ya hareket edecek. Sakat olan Berkan Afşarlı kadroda yer almazken, Teknik Direktör Selahattin Dervent, Adana’ya üç puan için gideceklerini söyledi.