SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Futbolda FETÖ operasyonu

İSTANBUL TEM Polisi, FETÖ soruşturması kapsamında, Galatasaraylı eski futbolcular, İsmail Demiriz, Arif Erdem ve Uğur Tütüneker’in yakalanması için operasyon düzenledi. İsmail Demiriz gözaltına alınırken, yurt dışında bulunduğu belirlenen Arif Erdem ve Uğur Tütüneker’in evinde arama yapıldığı öğrenildi.

Güncellenme: 17:28, 24/08/2016
Futbolda FETÖ operasyonu

Habip ATAM / SÖZCÜ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Galatasaraylı 3 eski futbolcu hakkında soruşturma başlattı. Arif Erdem, İsmail Demiriz ve Uğur Tütüneker'le ilgili soruşturmanın, eski futbolcuların Fethullah Gülen ziyareti görüntülerinin ortaya çıkması üzerine başlatıldığı öğrenildi. Soruşturmayı yürüten savcılık, 3 ismin yakalanması için talimat verdi. İstanbul Emniyeti'ne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü talimat üzerine operasyon düzenledi.

DEMİRİZ GÖZALTINDA

Eski Galatasaraylıların evlerine baskın düzenleyen ekipler, Arif Erdem ve Uğur Tütüneker'i adreslerinde bulamadı. İsmail Demiriz ise Büyükçekmece'deki evine düzenlen baskında gözaltına alındı. 1984 ile 1993 yılları arasında Galatasaray'da 2 Numaralı formayı giyen İsmail Demiriz, sağlık kontrolü sonrasında Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

YURT DIŞINDALAR

Türkiye'de 1986-1996 yılları arasında Galatasaray'da oynayan ve futbolu bıraktıktan sonra teknik direktör olan ve 16 takım yöneten Tütüneker ve 9 yıl Galatasaray'da forma giyen 60 kez milli takımda oynayan Arif Erdem yurtdışında oldukları için gözaltına alınamadı. Şüphelilerin evlerinde arama yapıldığı öğrenildi. Uğur Tütüneker’in FC Wil 1900 takımını çalıştırdığı için İsviçre’de olduğu belirtildi.

Yayınlanma Tarihi:15:41,