SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’de sistem değişiyor

Kadro için en iyi oyun planını oluşturmaya çalışan Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, yeni sistemi ilk olarak İsviçre’de deneyecek.

Güncellenme: 09:11, 24/08/2016
Fenerbahçe’de sistem değişiyor

Başakşehir mağlubiyetinin üzüntüsünü yaşayan Fenerbahçe’de Teknik Direktör Dick Advocaat için yarınki Grasshoppers maçının ayrı bir önemi var. Göreve başlaması sonrasında taktiğini oturtmaya çalışan Hollandalı hocanın, İsviçre'de takımı 4-4-2 sistemiyle oynatması bekleniyor. İlk maçtaki 3-0'lık galibiyetin verdiği avantajı kullanmak isteyen Advocaat, 4-4-2'yi takımın uygulayıp uygulayamayacağını görecek.

İLGİLİ HABERMiroslav Stoch`a yol göründüMiroslav Stoch`a yol göründü

Çalıştırdığı takımlarda daha önce genelde 4-3-3'ü deneyen Hollandalı hoca, futbolcularla yaptığı konuşmada, “Takımın oynayacağı en doğru sistemi bulmalıyız. Az pozisyona girip çok hücum edebilmeliyiz” ifadesini kullandı. Dünkü antrenmanda 4-4-2 üzerinde duran Advocaat, oyunculara tek tek duracakları yerleri anlattı. Özellikle Salih, Alper ve Aatıf ile yakından ilgilenen kurt hoca, Emenike'ye de gol çalıştırdı.

İLGİLİ HABERFenerbahçe`de beklenen toplantı sona erdiFenerbahçe`de beklenen toplantı sona erdi

İSVİÇRE’YE GİDİYORLAR

Fenerbahçe, Grasshoppers maçının hazırlığını, 1 günlük iznin ardından dün yaptığı idmanla sürdürdü. Taktik ağırlıklı çalışmada Teknik Direktör Advocaat hücum organizasyonları üzerinde durdu. Sarı-lacivertliler, bugün sabah saatlerinde İsviçre'ye gidecek, akşam saatlerinde maçın oynanacağı statta son idmanını yapacak.