SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aziz Yıldırım’ın Fethullah Gülen anısı

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, 1998 yılında Fenerbahçe Başkanı seçildikten sonra yaşadığı Fethullah Gülen ile ilgili anısını canlı yayında anlattı.

Güncellenme: 23:04, 24/08/2016
Aziz Yıldırım’ın Fethullah Gülen anısı

Aziz Yıldırım, 1998 yılında başkan seçildikten sonra kendisini ziyaret eden Zaman Gazetesi’nden 2 kişi ile arasında geçen diyaloğu NTV’deki canlı yayında anlattı.

İşte Aziz Yıldırım’ın 1998 yılındaki anısı…

“1998 yılında Fenerbahçe’nin başkanı oldum. Bir gün sonra bana telefon geldi. Bir milletvekiliyle görüştüm. Zaman Gazetesi’nden benimle görüşmek istiyorlarmış. Geldiler, oturdular konuştuk. Zaman Gazetesi ile spor hakkında konuşacağız sanıyordum. Başladılar ‘Hoca efendi’ diye. Onu metheden bir konuşma yaptılar. Onun mahkemesi vardı ve devam ediyorlardı. Meğer dertleri Gülen’in avukatlarını tanıdığım için gelmişler. Benden yardım istediler. Rica edip, bu işi çözmemi istediler. Ben de Gülen’i tanımadığımı ve tanımadığım kişiye kefil olamam dedim. Sonra bu olay kapandı. 3 Temmuz’da kapanmadığını gördük. Bana yapılan operasyon 1998 yılından geliyor. Kamuoyu tarafından bilinsin.”

ABD'ye gitti şu oldu, bu oldu. Isparta'da belgeler yakalandı. Bu konuşmada Arap Baharı'nın olduğu tarihlerde şu not var. Aziz Yıldırım olduğu her yerde ehli-sünnete düşmanlık yaptı diye bir ifade var. Bana yapılan operasyonlar 1998'den geliyor. İhsan Kalkavan olayı vardır. Geçen bir beyanat vermiş. Bu beyanatta beni telefonla aradığını, 50 milyon dolar istenmiş gibi iddialar vardı. Bunlar yalan. Fethullah Gülen kimdir, nedir iyi tartmak lazım. Fethullah Gülen TSK'da ihtilal yaptı diye bakmamak lazım. Dünyada 150 ülkede Türkiye'deki aynı operasyonları orada yapmaya meyilliler. Bunu gördüm. Somali'ye gittim ve bunu gördüm.

Yayınlanma Tarihi:21:16,