SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray ağır çekimi

23 Ağustos 2016

Finali şimdiden söyleyeyim; bu Galatasaray şampiyon olamaz ama geçen sezon ligde yaşadığı faciaları da yaşamaz. Eren'in mucizevi golü kötü başlangıcı önledi ancak bu kötü futbol ilerisi için de umutlar verecek gibi değil.

Galatasaray'ın baskıya karşı dirençsizliği aynen sürüyor. Orta alandaki dirençsizliğin devamında savunmada bireysel yetersizlikler de fazlasıyla sırıtıyor. Linnes'e Riekerink bir devre bile tahammül edemedi. Chedjou ve H.Balta bildiğin ağır damperli kamyon gibiler. Karabük ilk yarıda fişi çekip, Galatasaray'ı belirsizliğe sürükleyebilirdi. Son vuruş yetersizliği ligin yeni ekibinin özellikle ilk yarıda farklı öne fırlamasını durdurdu.

Galatasaray, Prandelli ile Hamzaoğlu karışımı tuhaf bir sistemsizlik içinde. Çoğunlukla geri ve yana pas, oynar gibi gözüküyor; pozisyonları Karabük buluyor. Ne var ki, kalede Muslera aşk şarkısındaki gibi “Sen başıma gelecek en şahane şeysin”. Ligin yeni takımı ile sahanda oynadığın maçta, Muslera sahanın en iyisi ise hal ve gidiş sıkıntıda demektir.

Galatasaray kötüydü. Selçuk ve Sneijder'in de etkisizliği takımı sıradanlaştırıyor. Bruma ve Sinan'ın ekstra iş yapması gerekiyordu. Ancak Karabük savunması taş gibi Sinan ve Bruma'yı hiçleştirdi ve böylece sarıkırmızılılar ağır çekim görüntüsünde gibiydi. Galatasaray kötü oynuyor dedik ama Karabükspor'un hakkını teslim etmek gerek. Ligin yeni ekibi olarak Adana ve Alanya'dan çok önde. Hazırlık maçları sürecinde toplama takım olduğu söyleniyordu. Demek ki Teknik Direktör Igor Tudor iyi toplamış. Alan savunmasını müthiş uyguladı.

14 yabancı kontenjanı takımlar arasındaki rekabeti daha da çekici hale getirdi. Akıllı transfer yapan küçük kulüpler, ismi büyüklere rahatlıkla kafa tutabiliyor. Bir gün önce Başakşehir dün de Karabük futbolun önce akılla yönetilmesi gerektiğini bir kez daha afişe ettiler. Anlayan olur mu? Zor be dostum!

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek