SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, Başakşehir yenilgisi sonrası soyunma odasında takımla konuşurken, faturayı orta sahaya kesti.Hollandalı, orta sahadaki isimlerin çok top kaybı yaptığını rakamlarla ortaya koyup Salih Uçan, Ozan Tufan ve Mehmet Topal’ı eleştirdi. Hoca, oyuncu istatistiklerini gösterip Salih'in 8, Ozan'ın 6 ve Mehmet'in de 7 olmak üzere toplam 21 top kaybettiklerini belirtti ve “Bu kadar top kaybedersek kazanamayız” diyerek ‘acı gerçeği' açıkladı.

İLGİLİ HABERFenerbahçe yenildi capsler patladıFenerbahçe yenildi capsler patladı

Advocaat, maç sonrası tesislere döndüklerinde yardımcıları Mario Been ve Cor Pot ile bir de durum değerlendirmesi yaptı. Yenilginin nedenlerini masaya yatıran hoca ve yardımcıları,mücadelenin geniş bir analizini gerçekleştirdi. 4-3-3 sisteminin sıkıntı yaratabileceğini düşünen Advocaat, bundan sonraki sınavlarda hangi sistemle takımı sahaya çıkaracakları konusunda da görüş alışverişinde bulundu ve daha sonra 4-4-2 sistemine dönmeyi tartışmaya açtı.

İLGİLİ HABERDe Boer Caner Erkin`in geleceği hakkında konuştuDe Boer Caner Erkin`in geleceği hakkında konuştu

BİRAZ ZAMAN LAZIM

Takımın daha iyi seviyeye gelmesi için zamana ihtiyaçları olduğunu belirten Dick Advocaat, şöyle konuştu: “Performansımızı her geçen gün arttıracağız. Daha iyi savunma yapıp hücum edeceğiz. Ritmimizi bulmamız için zamana ihtiyacımız var” dedi.Hollandalı, takımda kondisyon eksikliği olduğunu da belirtip, üstü kapalı Vitor Pereira'ya gönderme yaptı.