SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

SÜPER Kupa'yı kazanarak lig öncesi sükse yapan Galatasaray, galiba sadece finalleri seviyor. Kupa gördü mü kimselere bırakmayan sarıkırmızılılar, lige geçen yıl bıraktığı havada başladı. Sonda yazacağımızı en başta ifade edelim: Bu futbolla işi zor. Bugün son dakikada kazandı belki ama ilerisi için çok da umut vermedi.

Beş transfer yapıldı. Emrah oynamadan Rize'ye gitti. Cavanda sakat, Serdar Aziz hazır değil. Sadece Tolga ve Eren Derdiyok ilk 11'de. Yani geçen yıldan pek de bi farkı yok sahadaki isimlerin. Bruma geri döndü. O da finallerin takımı Galatasaray gibi. Sezon öncesi kampların yıldızı, lig başladı mı ara ki bulasın. Tolga Ciğerci fazlasıyla sıradan. Sürekli yan pas yapıyor. Zaten Galatasaray'ın da en büyük sorunu dikine oynayamaması.

Eren Derdiyok'a gelince… Ona istediği toplar bir türlü gelmiyor. Geldiğinde de muhteşem bir gol attı. İsabetli orta sorunu sürdüğü sürece Eren'in de yapacakları kısıtlı.

Galatasaray'da değişmeyen tek bir şey var, o da Muslera. Süper Kupa'yı kazandıran Urugaylı, Karabük maçının da yıldızıydı. İlk yarıda tel tel dökülen ve pozisyon üstüne pozisyon veren takımını maçın içinde tuttu. Yaptığı kritik kurtarışlar olmasaydı, Galatasaray lige en kötü senaryo ile girmiş olurdu.

Bu takımın birkaç transfere ihtiyacı var. Öncelikle agresif bir orta saha. Yönetim ne yapıp edip Diarra'yı almalı. Ancak o kalitede bir isim bu takımın orta sahasını toparlar. Bir de yeni transferlerin takıma oturması için zamana ihtiyaç olduğu kesin.