SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor’da hedef ilk 5

Bursaspor teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu, uzun vadede sürekli zirvede yer alan ekip yaratmak için çalıştıklarını söyledi, "Temeli sağlam takım olmak istiyoruz. Hemen değil belki ama 3-5 yıl şampiyonluğu yakalayan bununla birlikte geriye düşmeyecek ekip için uğraşıyoruz" dedi.

Güncellenme: 17:04, 23/08/2016
Bursaspor’da hedef ilk 5

Hamza Hamzaoğlu, yerel Olay TV’de yayınlanan programda açıklamalarda bulundu. Takımdaki havadan memnun olduğunu belirten Hamza Hamzaoğlu, şunları söyledi:

“Şu anda takım olma anlamında iyi yol aldığımızı düşünüyorum. Oynayan oynamayan herkes birbirine aşırı derecede bağlı. Geçen sene de çok fazla sıkıntı yaşamadık ama bu birliktelik yoktu. Bağlar bu kadar kuvvetli değildi. Sahada kaytaran oyuncu yok. Eğer koşmuyorsa gerçekten gücü kalmamıştır. Şu andaki hiçbir oyuncumuz gücü varsa saklanacak oyuncu değil.”

“HEDEFİMİZ İLK 5”

Ligde ilk 5’i hedeflediklerini, bunun için çaba harcayşacaklarını, taraftarlarının da yanlarında olmasını istediklerini kaydeden Hamzaoğlu, şöyle konuştu:

”Ancak, bu yıl şampiyonluk bekliyoruz dersek doğru yaklaşım olmaz. 3-5 yıl içinde şampiyonluğu yakalayan bununla birlikte sağlam bir temeli olan takım olmak istiyoruz. Her anlamda güçlü bir Bursaspor olmasını istiyoruz. Onun için biraz sabır, inşallah sonrasında daha güzel günler olacak.”

“40 BİN TARAFTAR BEKLİYORUZ”

Medipol Başakşehir maçına 15 Temmuz demokrasi şehitlerinin isminin yazılı olduğu formalarla çıkacaklarını hatırlatan Hamzaoğlu, açıklamasının sonunda şöyle dedi:

“Maça 40 bin taraftar bekliyoruz. Hem şehitlerimizi anma hem de evimizdeki ilk maçımızdaki takımı yalnız bırakmayacaklarına inanıyoruz. Medipol Başakşehir geçtiğimiz sezonki kadrosunu çok değiştirmedi. Hatta takviyelerle güçlendi. Avrupa’da da iyi gidiyorlar. İki taraf için de kolay olmayacak. Ne yaptığını bilen bir takım olacak karşımızda. Ama biz de iyi bir takımız. Sahamızda oynayacağız o yüzden onlar bizden çekinsinler. Üstünlüğümüzü hissettirmeye çalışacağız ve inşallah galip ayrılacağız.”

Yayınlanma Tarihi:11:34,