SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yazarlar Başakşehir-F.Bahçe maçını yorumladı

Başakşehir - Fenerbahçe maçından sonra yazarlar Emre Belözoğlu'na tepki gösterdi.

Selçuk Dereli(Sözcü): Başakşehir bir Grasshoppers değil, artıları daha fazla. Maçı kazanmak adına savunma ve hücum bölgesi de dahil olmak üzere akılcı bir oyun ortaya koydular. Uzun süre bir kişi eksik oynamalarına rağmen, disiplinli oyun anlayışından uzaklaşmadılar. Bu da Başakşehir'e maçı kazandıran kilit nokta oldu. Fenerbahçe'de Pereira gitti ama enkazı kaldı. Portekizli, Terrenao ile birlikte sarı-lacivertlilere çok yanlış transferler yaptırdı. Bugün savunmada oynayan iki oyuncu aynı tip. Kjaer yok, savunmada sıkıntı var. Yedikleri golde Mossoro'ya bir hamlede bile bulunamadılar. Sen rakibi bu kadar rahat bırakırsan, o da topu alıp köşeye bırakır. Ustaca bir vuruştu, Volkan'ı da eleştirmek haksızlık olur.
Uğur Meleke (Hürriyet): 55. dakikada Emre Belözoğlu’nun ihanet gibi kırmızısına kadar her şey Başakşehir’in istediği gibiydi. Hatları birbirinden hiç kopmayan ve çok doğru duran turuncu formalılara karşı çaresizce boşluk arayan beyazlardı maçın özeti.
Ahmet Çakar (Sabah): Sonuçta Fenerbahçe'yi zor bir sezon bekliyor. Avrupa Ligi'ndeki Grasshoppers karşılaşması kimseyi yanıltmasın. Grasshoppers, Türkiye Ligi'nde düşmemeye oynar. Ama Fenerbahçe bu kadrosuyla daha doğrusu bu kadro kalitesiyle geçen seneden bile zorlanacağa benziyor.Emre Belözoğlu'na yazıklar olsun... Birkaç yıl önceki Emenike'den intikamını dün kaval kemiğine basarak almaya çalıştı. Atılması doğru karar. Ayrıca ilk yarıda Alper Potuk'un ofsayt diye sayılmayan golünde de hakem Ali Palabıyık doğru bir karar verdi.
Mehmet Demirkol (Fanatik): Fenerbahçe’nin oyun kalitesini belirleyen kendisinden ziyade rakipleri oluyor. Monaco, Grasshoppers ve Başakşehir birbirinden çok farklı üç takım. Aralarında en kompakt olanı Başakşehir, en yetenekli ama dağınık olanı Monaco, en dağınık ve yeteneksiz olanı ise Grasshoppers. Bu 3 takıma 3 farklı oyun oynadı Fenerbahçe. Bu farklı oyunların 3’lü ya da 4’lü savunma oynamakla alakası yok.
Erman Toroğlu (Sabah): Maç Başakşehir'in istediği gibi gidiyor, nereye kadar? Emre kırmızı kart görene kadar. Peki büyük takımlarda oynayanlar yıllarca bu hareketleri yaptılar, atıldılar mı? Çok az...Aslında Başakşehir'in Fener'e karşı devasa bir galibiyet üstünlüğü var.Başakşehir bir kişi eksik kalınca haliyle çok fazla geriye yığıldı. F.Bahçe ortaya çift forvet sokunca bu sefer Başakşehir göbeğe 4 kişiyi soktu. Orası arı kovanı gibi oldu.Bu Başakşehir'in işine yaradı..