SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

De Boer Caner Erkin’in geleceği hakkında konuştu

Inter Teknik Direktörü Frank de Boer, Caner Erkin'in takımdaki geleceği hakkında açıklamalarda bulundu.

Serie A'ya deplasmanda 2-0'lık Chievo mağlubiyeti ile başlayan Inter'de Caner Erkin maça ilk 11'de başlamadı. Milli futbolcunun 90 dakika yedek kulübesinde oturması takımdan ayrılacağı dedikodularını güçlendirdi.
Fenerbahçe ile olan sözleşmesi bittikten sonra İtalya Serie A takımlarından Inter'e imza atan Caner Erkin, yol ayrımında... Roberto Mancini'nin takımdan ayrılmasının ardından teknik direktörlük görevine getirilen Frank de Boer'in ilk 11'de düşünmediği 27 yaşındaki futbolcunun Inter'den ayrılacağı konuşuluyor.
Bu dedikodular, Caner Erkin'in deplasmanda oynanan Chievo maçında yedek kulübesinde oturması ile daha da güçlendi. De Boer'in savunmasını zayıf bulduğu milli futbolcunun yerine Nagatomo'yu oynatması, basında Caner Erkin'in gönderileceği haberlerini kuvvetlendirdi.
Caner Erkin'in takımdaki geleceği hakkında en yetkin açıklama ise bizzat teknik direktör De Boer'den geldi. Chievo maçı sonrası yaptığı açıklamada sezona kötü bir başlangıç yaptıklarını söyleyen Hollandalı çalıştırıcı, milli futbolcunun durumu hakkında şunları söyledi:
"Bizim, birçok iyi kanat oyuncumuz var. Caner de bu oyuncularda biri... Ancak bugün tercihimi diğer oyunculardan yana kullandım. Bu, benim takımın başında geçirdiğim 1 haftalık süreç sonunda yaptığım değerlendirme sonrası aldığım bir karar... Caner forma giymek istiyorsa daha çok mücadele etmeli."