SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor’da hedef Avrupa

Spor Toto Süper Lig'in açılış maçında deplasmanda Adanaspor'u geriden gelip 2-1 mağlup eden Bursaspor'un Başkanı Ali Ay, "Avrupa kupalarına katılmayı hedefliyoruz" dedi.

Güncellenme: 11:14, 22/08/2016
Bursaspor’da hedef Avrupa

Adana’da bunaltan sıcak ve yüksek nem oranı nedeniyle otelin kapısından dışa çıkamadıklarına dikkati çeken Başkanı Ali Ay, “Takımımız böyle bir sıcakta, yüksek tempolu maç oynamasını gerçekten çok güzeldi. Oyuncularımızın olumsuz hava şartlarına karşın verdikleri yüksek mücadeleyi ayakta alkışlanması gerekir” diye konuştu. Kadrolarına birçok yeni oyuncunun girdiğine dikkat çeken Başkan Ali Ay, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“İYİ MÜCADELE VERDİK” 

“Gerçekten iyi takımız. İlk maçların zor olduğunu hepimiz biliyoruz. Ancak Adana’daki hava şartlarıyla zorluk 2 katı oldu. Buna rağmen takımımız iyi mücadele verdi. Ancak zamana ihtiyacımız olduğu da gerçek. 3-4 hafta sonra herkes gerçek Bursaspor’u görecek. İlk 5 içerisinde yer alıp Avrupa’ya katılmak istiyoruz. Bunu başarabilmek için oyuncularımızın tempoları da giderek artacaktır. Şimdi bu hafta sahamızda Medipol Başakşehir’a pazar günü karşılaşacağız. Bursaspor olarak hedefimiz, mücadeleyi de kazanmak. Bunun içinde taraftarlarımızın desteğini bekliyoruz.”