SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’in ilk haftasında Fenerbahçe’yi 1-0 mağlup eden Başakşehir’de teknik direktör Abdullah Avcı açıklamalarda bulundu. Avcı sezona galibiyetle başlamanın önemine değinirken, yoğun maç temposunda olduklarını da söyledi.

Abdullah Avcı’nın sözler şöyle;

“Rakibin analizini yaptıktan sonra ona göre çalışıyoruz. Maçtan önce söylediğim bir şey vardı; geçen sezon son maçta oynadığım Fenerbahçe farklıydı, Monaco maçı farklıydı ve son Grasshoppers maçı da farklıydı. Ona göre hazırlandık.

Emre’nin atılması, Fenerbahçe gibi bir takıma karşı eksik kalmak zordu. Mustafa Pektemek’in oyuna girmesi topu ileride tutmaması sağladı. Ligde 2 senedir önemli işler yapıyoruz. Lige iyi başlamak çok önemliydi. Oyuncu kalitesi değil oyun kalitesi kazanıyor. Ayakta kalan bir takım vardı. Son bölümde fazla pozisyon verdik. Hedefler doğrultusunda böyle başlamak bizim için önemliydi.

Shakhtar maçını o gün kapattık. Fenerbahçe dosyasını açtık. Bu galibiyeti yarına kutlayıp sonra yine UEFA maçına bakacağız. Orası başka bir sahne. Böyle maçlar bize büyük katkı sağlıyor.”