SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Etrafımızda olup bitenlere duyarsız kalamayız”

Alanyaspor'u 4-1 yenerek lige galibiyetle başlayan Beşiktaş'ta teknik direktör Şenol Güneş, mücadeleyi değerlendirdi.

Güncellenme: 00:22, 21/08/2016
“Etrafımızda olup bitenlere duyarsız kalamayız”

Spor Toto Süper Lig’in ilk haftasında Alanyaspor’u 4-1 yenen Beşiktaş’ta teknik direktör Şenol Güneş açıklamalarda bulundu.

Lig TV’deki sözlerine Gaziantep’te yaşanan hain terör saldırısı hakkında konuşarak başlayan Güneş, “Bu ülkede yaşayanların, yaşamak isteyenlerin huzuru, barışı, sevgiyi ön planda tutması gerekiyor. Yeni bir atılım yapmak gerekiyor. Bu çok büyük bir savaş. Bunu yapan insan değil. Vatandaşlar, yanındakini iyi tanımalı. Terörün temizlenmesi sadece devletle bitmez. Vatandaşlarımızın herkesi iyi tanıması, gerekirse ihbar etmesi lazım. Etrafımızda olup bitenlere duyarsız kalamayız, bu böyle gitmez. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERCenk Tosun: Galibiyete sevinemedikCenk Tosun: Galibiyete sevinemedik

Sezonun ilk maçında gelen 3 puanı da yorumlayan Güneş, oyunculara ve taraftarlara teşekkür ederek, “Sezonun ilk maçı, rakibimiz de ligin yeni takımı… Kadronun 16 oyuncusu yeniydi. Daha iyi olacaklarına inanıyorum. Bireysel olarak tehlike yarattılar. Biz de disiplinli oynadık. Kazanma hırsı fazla olan bir takımdık.

Daha az pas kaybıyla oynamamız gerekiyordu. Kendi sahamızda veya dışarıda futbolcun güzelliklerini ortaya koymalıyız. Ama sezon başında dalgalanmalar olur. Oyuncu ve taraftarlara teşekkür ediyorum. 3 puan moral açısından önemli tabi” dedi.

Güneş’e Oğuzhan’ın golü sorulduğunda ise cevap şöyle oldu;

“İlk gol. Sadece ilk gol. Yaratıcı oyuncular yeni golleri yaratırlar, eski golleriyle övünmezler. Oğuzhan da bilir bunu.”

Yayınlanma Tarihi:00:21,