SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Olimpiyat şampiyonu Taha’yı İzmir’den zorla kaçırdılar

Güreşi bırakmak üzereyken İzmir Büyükşehir Belediyespor çatısı altında yıldızlaşıp olimpiyat şampiyonu olan Taha Akgül'ün 2011'de maaşında indirim yapılmak istenmesi üzerine İzmir Büyükşehir Belediyespor'dan Ankara ASKİ'ye transfer olduğu ortaya çıktı.

Güncellenme: 15:29, 21/08/2016
Olimpiyat şampiyonu Taha’yı İzmir’den zorla kaçırdılar

İzmir Büyükşehir Belediyespor adına güreşirken gençlerde dünya ve Avrupa ikincisi olan, elde ettiği başarılarla kulübüne 50 bin TL kazandıran Taha’nın 2500 TL aylık maaşı yönetim tarafından 1500 TL’ye düşürülmek istendi. Daha sonra yapılan görüşmelerde taraflar 2000 TL’ye anlaşırken, bu olaya kırılan Taha, kendisine 3500 TL maaş ve daha iyi şartlar öneren Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki ASKİ’ye gitti.

Taha’nın yanı sıra, dünya çapında dereceler elde eden Mevlüt Arık ve Emrah Kuş gibi güreşçiler de hem ekonomik sorunlar hem de Büyükşehir Belediyespor yönetiminin, İzmir dışında üniversite eğitimi gören sporcuları kadroda istememesi yüzünden kulüpten ayrıldı. Bu arada İzmir Büyükşehir Belediyespor, geçtiğimiz ocak ayında kadın güreş takımını dağıtınca, kadınlarda ülkemize ilk Avrupa şampiyonluğunu kazandıran 21 yaşındaki Buse Tosun ile 22 yaşındaki Bediha Gün de farklı kulüplerin yolunu tuttu. Buse ve Bediha, genç yaşlarına rağmen olimpiyat vizesi alarak Rio Olimpiyatları’nda ay yıldızlı mayoyu giymenin gururunu yaşadı.

Yayınlanma Tarihi:15:27,