SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Lassana Diarra’da mutlu son yakın

Galatasaray, Lassana Diarra'nın Lokomotiv Moskova’ya olan 10 milyon Euro’luk borcunu ödemeyi taahhüt edince Marsilya bonservis ücretinin üzerini çizdi.

Güncellenme: 16:31, 21/08/2016
Lassana Diarra’da mutlu son yakın

Kadrosunu güçlendirmek için çalışmalarını sürdüren Galatasaray, Lassana Diarra transferinde yaptığı akıllı hamlelerle sona yaklaşıyor. Geçen günlerde başarılı ön liberoya 4.5 milyon Euro'dan üç yıllık sözleşme öneren ve el sıkışan sarı-kırmızılılar, Marsilya ile pazarlık masasına oturmuştu. Fransız kulübü, önce 4 milyon Euro'luk bir bonservis bedeli istemişti. Ancak Galatasaray yönetimi, Lassana Diarra’nın CAS cezası nedeniyle Lokomotiv Moskova'ya olan 10 milyon Euro'luk borcunu ödemeyi taahhüt etti.

İLGİLİ HABERGalatasaray Kulübü: Milletimizin başı sağ olsunGalatasaray Kulübü: Milletimizin başı sağ olsun

Takımda en yüksek ikinci ücreti alan 31 yaşındaki Diarra’yı satmak için fırsat kollayan Fransızlar, bonservis isteğinden vazgeçme kararı aldı. Aksi halde Marsilya 2019 yılına kadar yıldız ismi kadrosunda tutmak zorunda kalacaktı. Galatasaray son olarak rotayı Lokomotiv Moskova'ya çevirdi. Diarra'nın 10 milyon Euro'luk borcunu 5'e düşürmek için teklif sunan sarı-kırmızılılarda Başkan Dursun Özbek'in pazarlıklarla bizzat ilgilendiği öğrenildi. Rusların “tamam” demeye yakın olduğu ve Diarra'nın hafta içinde Galatasaray’a imza atacağı belirtildi.

Yayınlanma Tarihi:07:58,