SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kartal’a yakıştı

21 Ağustos 2016

SPOR Toto Süper Lig Turgay Şeren sezonuna ligin yeni takımı Alanyaspor'la Vodafone Arena'da başlangıç yapan son şampiyon, geçen yılki başarısını devam ettirerek üçüncü yıldızını sezon sonu takma hedefinde.

UEFA Finansal Fair Play anlaşması gereği harcadığı bonservis bedelinden daha fazla bonservis geliri elde etmeye mecbur olan Beşiktaş, 2016-17 sezonu için azami 10 milyon Euro hesap açığı vermeyi ve toplam gelirleri oranında futbolcu haklarına ait amortisman giderlerindeki sınırlamalara uymayı taahhüt etti. UEFA kriterlerine önümüzdeki 2017-18 sezonunda da uyulursa bu sınırlamalar kalkacak. 5.5 milyon Euro UEFA katılım gelirlerinin üzerine konmuş olan tedbir cezasının 4 milyonluk bölümü üzerindeki tedbir de kaldırılacak. UEFA'nın mali kıskacında sıkıntılı bir transfer dönemi yaşayan yönetim, bu sezonda transferleri hazırlık kampı dönemine yetiştiremedi. Fakat artan tecrübeleri ile önceki yılların başarılı transfer politikasını daha yukarıya taşıyacağının sinyallerini veriyorlar. Şampiyonlar Ligi'nde verilecek mücadeleye tam kadro ve hazır çıkılamayacağı endişesi Şenol Güneş hocayı fazlasıyla germiş olsa da..!

Kartal'ın bu sezon mücadelesine en hazır başlayan öğesi, taraftarı oldu. 33 bin kombine alan Beşiktaşlılar, dün gece inanılmazdı. Her zaman ilk maçlar zordur, bunun bilincinde rakibini tartarak kontrollü başlayan Beşiktaş'ta Oğuzhan, daha 6. dakikada kontrolden çıkarak iki oyuncudan topu aşırtıp, kaleciyi de çalımladı ve takımını maça 1-0 önde başlattı. Rahat geçen maçta Adriano'nun sakatlanarak yerini Necip'e bırakmasıyla arkaya yaslanıp duraklayan takımı devre sonunda Olcay gol sevinciyle uyandırdı.

İkinci yarıya hızlı başlayan Beşiktaş'ta Cenk, penaltı ile direncini kırdığı rakibine bir gol daha atarak maçı bitirdi.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek