SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gaziantep Büyükşehir Belediyespor deplasmanında sezonun ilk maçına çıkan Göztepe bomba paniği yaşadı. Karşılaşmanın oynandığı dakikalarda merkez Şahinbey ilçesinde gerçekleşen canlı bomba saldırı, sarı-kırmızılı futbolcular, teknik ekip ve taraftarı korkuttu.

İLGİLİ HABERArda Turan teröre lanet okuduArda Turan teröre lanet okudu

Olayı maç bitiminde öğrendiklerini anlatan teknik direktör Okan Buruk, “Çok büyük üzüntü içindeyiz. Nereden gelirse gelsin, terörü lanetliyorum. Geniş güvenlik önlemleri altında otelimize sağ salim geçtik. Bugün de İzmir’e döneceğiz. Taraftarımız da maç biter bitmez İzmir’e dönmek için yola çıktı” dedi.

İLGİLİ HABERTaha Akgül: Madalyamı şehitlerimize adıyorumTaha Akgül: Madalyamı şehitlerimize adıyorum

GAZİANTEP’TE BOMBALI SALDIRI

Gaziantep'te meydana gelen terör saldırısı dün akşam saat 22.40 sıralarında merkez Şahinbey İlçesi'ne bağlı Akdere Mahallesi'nde meydana geldi. Terör nedeniyle Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki kentlerden göç eden vatandaşların yoğun olarak yaşadığı mahallede, Siirt'in Pervari İlçesi'nden göç eden iki ailenin gençlerinin, sokakta yapılan kına gecesinde, canlı bomba terörist, davetli gibi kalabalığın arasına karıştı. Terörist, üzerindeki bombayı infilak ettirdi. Tam anlamıyla dehşetin yaşandığı patlamada, 50 kişi yaşamını yitirdi, 80'in üzerinde kişi de yaralandı.

Yayınlanma Tarihi:13:16,