SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Farklı açılış

21 Ağustos 2016

Beşiktaş'ın geçtiğimizin sezondan kalanlarına eklenen yeni transferleri ile kaldığı yerden devametmesi gerekiyordu. Kalıcı ve sürdürülebilir bir başarı için kazanma alışkanlığına alışkın olan taraftarının karşısına çıktığında kendisinden beklenen de buydu. Sezonun en çok kombine satın alan taraftarı her ne kadar sevinmek için sevmediyse de, onlara bunu borçluydu Beşiktaşlı futbolcular. Peki, borcuna sadık mı davrandı? Davrandı. Her ne kadar geçen sezonki kadar coşkulu bir oyun olmasa da farklı galibiyet güzel oldu kara kartal için.

Gomez ve Sosa gidince, Gomez'i değil ama Sosa'yımumla arar demiştim. Dün gece Atiba ve Oğuzhan'ın önünde Tolgay'ı tercih etti Şenol hoca, olmadı. Tolgay yüzü kaleyi dünük iken iyi ama arkası dönük iken verim sağlamadı. Sürekli geri oynadı. Talisca gelince oradaki sıkıntı da bitecektir. Hafta içinde düzenlediği basın toplantısında Oğuzhan'ı hedef alan açımlamalar yapan Şenol hocaya attığı müthiş golle güzel cevap verdi genç oyuncu. Belki yeni oyuncu gelene kadar gelecek hafta Oğuzhan'ı o bölgede görebiliriz.

Geçen sezon ile kıyaslayacağız tabii son Şampiyon'u. Öncelikli olarak Alanyaspor maçının Beşiktaş'ın gerçek yüzünü göstermediğini bilmek lazım. Çok zayıf bir ekip Alanyaspor. Ancak Beşiktaş'ın geçen sezondan en büyük farkı ikinci ve üçüncü bölgedeki pas sayısının düşüklüğüydü. O bölgelerde pas sayısı düşük olunca göze hoş gelen futboldan ziyade hedefe kilitlenmiş bir takım olarak göze çarpıyorsunuz. Beşiktaş'ın kaldığı yerden sezona galibiyetle başlaması, kazanma alışkanlığının devam etmesi adına oldukça önemliydi. Şampiyon bu anlamda üzerine düşeni yaptı. Ama Beşiktaş'ın zamana ve takviyeye ihtiyacı var.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek