SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dick Advocaat’tan Van Persie kararı

Fenerbahçe çiçeği burnunda hocası Dick Advocaat, vatandaşına psikolojik tedavi uyguluyor.

Kurt hoca, Van Persie’yi “Geçen sezonu unut, yeniden yükselişe geç” sözleriyle ateşlerken, kaptan Volkan’dan da takım olgusunu artıracak organizasyonlara öncülük etmesini rica etti.
Kendinden emin kişiliği ve babacan tavırlarıyla herkesin beğenisi kazanan Dick Advocaat, takım üzerinde ağırlığını hissettirmeye başladı. Oyuncularını daha yakından tanımak için onlarla odasında bire bir görüşmeler gerçekleştiren Hollandalı “Takımda olmasından dolayı çok mutluyum” dediği Robin van Persie’nin adeta üzerine titriyor.
Öğrencisinin Vitor Pereira ile geçirdiği kötü günlerin izini silmek isteyen 68 yaşındaki hoca, “Senin kariyerin ortada ancak başarılarına yenilerini eklemen gerekiyor. Şu an fizik olarak hazır değilsin bunun farkındayım. Oynama süren yavaş yavaş artacak. Senden tek isteğim geçen sezonu artık unutman. Yeniden yükselişe geçip, takımını sırtlaman gerekiyor. Sen van Persie’sin. Gerçek RvP’yi göstermenin zamanı geldi. Futboluna odaklan ve sıkı çalış” sözleriyle psikolojik destek verdi.
Volkan Demirel’le görüşen Advocaat, kendisinden takımdaki ilişkileri güçlendirecek organizasyonlar yapmasını istedi. Kaptana “Bu takımın en tecrübeli oyuncusu sensin. Hem arkadaşlarına yardımcı olacaksın hem de bana. Benim sahadaki elim-kolum olacaksın. Sahada sakinliği elden bırakmanı istemiyorum” dedi.
Grasshoppers karşısında 2 gol atsa da hâlâ kiralanma korkusu yaşayan Miroslav Stoch’tan ise şunları istedi: “Kafanı acaba beni yine kiralarlar mı?’ sorularıyla doldurma. Sen işini layığıyla yaptığın sürece seni buradan kimse gönderemez. Senden defansa daha çok yardım etmeni bekliyorum. Hep öne oynama. Aynı Grasshoppers maçında olduğu gibi bireysel yeteneklerini de kullan. Bu takımın senin gollerine ihtiyacı var.”